Předpověď na celý týden. Meteorologové předvídají bouřky, které nahradí teplé počasí. O víkendu se ale ochladí

Předpověď počasí na celý týden.
Předpověď počasí na celý týden.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2020

V nadcházejícím týdnu bude opět podle meteorologů počasí jako na houpačce. Na začátku týdne se mohou objevit lokálně bouřky a přeháňky, od poloviny týdne se vyjasní a začne se oteplovat. O víkendu se ale opět ochladí.

Pondělí:
Zpočátku zataženo až oblačno, déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku srážky vydatnější a ojediněle i bouřky. V průběhu dne od západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti, v Čechách k večeru místy až na skoro jasno. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C, na západě až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na východě 22 až 26 °C. Slabý, během dne mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Úterý:
Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý, během dne mírný západní vítr 3 až 7 m/s.

Středa:
Většinou polojasno, odpoledne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý, během dne mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Čtvrtek:
Zpočátku polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti a postupně na většině území přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Mírný západní vítr 2 až 5 m/s v bouřkách přechodně zesílí.

Pátek až neděle:
Polojasno až oblačno, zpočátku ojediněle, postupně místy přeháňky. Ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 26 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.