Předpověď na nadcházející týden. Počasí bude hodně dynamické, upozorňuje Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Tomáš Vrbenský / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2023

Sobotní ráno bylo na většině území bílé. "Nejčastěji napadlo od poprašku v Doksanech na Ústecku po 15 centimetrů v Ostravě, v Beskydech na Lysé hoře až 25 centimetrů sněhu. V Holešově, Pardubicích, v Českých Budějovicích napadlo 5 centimetrů sněhu, v okrajových částech Prahy 3 centimetry. A na většině území sněží," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Fouká čerstvý vítr – zejména na horách se tvoří sněhové jazyky a závěje. Sněžení bude ustávat od jihovýchodu během odpoledních hodin. Na horách v sobotu bude sněžit trvale a vydatně, řekla to pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Také v neděli je potřeba počítat buď s občasným sněžením, nebo sněhovými přeháňkami, to však bude o poznání slabší než to sobotní. Napadne do 5 centimetrů sněhu. Bude oblačno až zataženo, na většině území občas slabé sněžení, případně sněhové přeháňky.

"Počasí v novém pracovním týdnu bude hodně dynamické – zpočátku týdne bude o poznání méně srážek než o víkendu a v nejnižších polohách se může jednat i o srážky smíšené nebo dešťové. I nadále ale musí být ve střehu řidiči – po ránu se budou ojediněle tvořit mrznoucí mlhy, při mrznoucích srážkách i ledovka, v noci místy náledí," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

V pondělí bude oblačno až zataženo, ojediněle sněžení nebo sněhové přeháňky. V nížinách přechodně i déšť se sněhem. Noční teploty -3 až -7 °C. Denní teploty -2 až 2 °C.

V úterý lze očekávat polojasno, po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost, jen ojediněle sněhové přeháňky nebo mrznoucí mrholení. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty -1 až 3 °C.

Na středu si počasí nachystá polojasno, po ránu místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost, jen ojediněle sněhové přeháňky nebo mrznoucí déšť . Noční teploty -2 až -6 °C. Denní teploty -1 až 3 °C.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky. Noční teploty -2 až -6 °C. Denní teploty -1 až 3 °C.

A v pátek bude zataženo až oblačno, na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky. Noční teploty -2 až -6 °C. Denní teploty -2 až 2 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.