Předpověď na následující dny pohledem meteoroložky: Sníh v nižších polohách, teplotní maxima do 11 stupňů Celsia

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 10. 2021

Příjemným teplotám definitivně odzvonilo a na další slunečné dny si lidé budou muset pár měsíců počkat. O slovo se přihlásil chladný podzim a už v noci z pondělí na úterý se na vrcholcích hor objevil první sníh. Padající bílou nadílku v průběhu týdne bude možné pozorovat už i v o něco nižších polohách. "V noci na středu se hranice sněžení posune do 700 metrů nad mořem," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová. Prozradila také, kdy a kde vznikne první souvislá sněhová pokrývka.

Zatímco ještě před dvěma týdny teploty stoupaly téměř k letním hodnotám, nyní už počasí odpovídá pravému podzimu a blížící se zimě. Postupně se bude i nadále ochlazovat a odpolední teploty nevystoupají nad 11 stupňů Celsia. Podle meteoroložky Dagmar Honsové se navíc sníh nebude vyskytovat jen na vrcholcích hor, v průběhu týdne se dostane i níž.

"Během noci se první sněhové vločky vyskytly na vrcholcích Jeseníků, na Šeráku, vrcholky Beskyd, tedy Lysá hora, hlásily mrznoucí déšť," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, kde se objevil první sníh. "Během dne se bude hranice sněžení nebo srážek smíšených posouvat z 1100 metrů nad mořem do 800 metrů nad mořem," upřesnila meteoroložka, kde v úterý ještě bude sněžit.

Hranice se bude posouvat i nadále. "V noci na středu se hranice sněžení posune do 700 metrů nad mořem a na horách se bude tvořit první souvislá sněhová pokrývka. Ve středu se bude hranice sněžení posouvat do 800 metrů nad mořem," popsala odbornice na počasí pro ŽivotvČesku.cz, kde lze v průběhu pracovních dní očekávat sníh.

V průběhu tohoto týdne sněžit nepřestane, v nížinách ale s nadílkou, ba ani s lehkou pokrývkou, počítat nelze. "S poletujícími sněhovými vločkami musíme na horách počítat do konce týdne," dodala meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.