Předpověď počasí. Bouřek se dočkáme i v tomto týdnu. Ochladí se, o víkendu bude pršet

Meteorologové varují před deštěm.
Meteorologové varují před deštěm.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 7. 2020

Ani tento týden se Česko nedočká zcela tropického počasí. Meteorologové předpovídají, že se bude postupně ochlazovat. Noční minima klesnou až na 9 stupňů. Vylepšení meteorologové neočekávají ani o víkendu, kdy by mělo pršet.

Po poměrně teplém pondělí, odborníci očekávají v úterý oblačno až zataženo, místy polojasno. Počasí by mělo být na celém území republiky deštivé nebo přeháňky, na jihovýchodě ojediněle i bouřky.

Od severozápadu postupně ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na jihu a jihovýchodě až 26 °C. Slabý severní vítr 1 až 4 m/s.

Ve středu by mělo být téměř jasno až polojasno, ojediněle se objeví přeháňky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý, během dne mírný severní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Čtvrtek by měl být teplotně mírně příjemnější. Meteorologové očekávají jasno, od severu místy až oblačno. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Pátek a víkend bude v podobném scénáři. Převážně oblačno. Zpočátku ojediněle, postupně místy déšť nebo přeháňky. Lokálně by se mohly objevit i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 27 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.