Předpověď počasí do konce týdne. Na jihozápadě hrozí silné bouřky, znovu udeří teploty nad 30 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 22. 6. 2022

Středa přinese návrat letních teplot i bouřek. Dopoledne předpověď hlásí jasno až polojasno, odpoledne začne od jihozápadu docházet k přibývání oblačnosti na oblačno a později odpoledne a večer se k velké oblačnosti na jihozápadě území místy přidá déšť, přeháňky a bouřky. "Očekávat se dají zejména v oblasti Šumavy a ojediněle mohou být doprovázené krupobitím, přívalovým deštěm o intenzitě 30 mm a silným větrem," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Maximální teploty mezi 25 až 29 °C - takové bude středeční počasí v Česku. Ojedinělé přeháňky nebo bouřky se na jihu území budou vyskytovat také zpočátku noci na čtvrtek. Postupně ale bude docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek. "Ve druhé polovině noci už bude na většině území převládat jen malá oblačnost a polojasno nebo skoro jasno. Ranní pocitové teploty se budou pohybovat mezi 16  až 12 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Ve čtvrtek se pak vrátí i tropické teploty, díky oblasti vysokého tlaku vzduchu bude převládat jen malá oblačnost - jasno až polojasno. Pocitové teploty budou mezi 27 až 32 °C.

V pátek bude polojasno až oblačno, během odpoledne přibývání oblačnosti a místy déšť, přeháňky a silné bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 28 až 32 °C. "Teploty na konci týdne budou lákat k vodě, pozor je potřeba dávat na možnost tvorby bouřek," dodala meteoroložka.

V sobotu bude oblačno, místy déšť, přeháňky a bouřky. Jen přechodně polojasno. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

V neděli bude polojasno, večer na západě území místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 27 až 31 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.