Předpověď počasí do konce týdne: Teploty nás konečně pustí k vodě, ale i na houby, uvedla meteoroložka. Popsala, jaké hodnoty ukáže rtuť teploměru

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2022

Středa je ve znamení nárůstu teplot vzduchu, což se projevilo už na ranních teplotách, kdy v 6 hodin se pohybovaly nad 10 °C a v Tušimicích na Ústecku bylo 15,9 °C, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová s tím, že nejméně oblačnosti odborníci přes počasí očekávají hned po ránu - to bude jasno nebo skoro jasno.

Ve středu bude postupně od západu docházet k přibývání oblačnosti na oblačno. "Bude se jednat o střední a vysokou oblačnost. Na Moravě a ve Slezsku bude oblačnosti přibývat až později v odpoledních hodinách. Deštníky nechte doma, srážky neočekáváme. Svým okrajem nás ovlivní teplá fronta. Odpolední teploty 26 až 30 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Ve čtvrtek už budeme skloňovat studenou frontu, která přes naše území bude přecházet od severozápadu. "Před jejím přechodem budou nejvyšší teploty kulminovat na tropických hodnotách. Skloňovat ale opět začneme bouřky. A deštníky na odpoledne s sebou. Dopoledne ještě bude převládat malá oblačnost - polojasno, odpoledne začne od severozápadu docházet k přibývání oblačnosti - postupně se k velké oblačnosti přidá na většině území déšť, přeháňky a místy bouřky. Pocitové teploty 26 až 30 °C, na Moravě a ve Slezsku bude až 32 °C," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Konec týdne bude ve znamení malé oblačnosti a letních teplot. Užívat si budeme sluneční paprsky. V pátek bude polojasno, zpočátku dne na východě území až oblačno a ojediněle přeháňky. Ranní teploty 15 až 10 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

"V sobotu bude polojasno, na horách při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 22 až 26 °C. A v neděli bude polojasno nebo jasno, na horách při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 22 až 26 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.