Předpověď počasí na celý týden: Nejprve ČR sevřou tropické teploty, pak se ochladí, upřesnila Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 7. 2021

V týdnu od pondělí 12. července bude v České republice převládat oblačnost a deštivé počasí, které bude mít vliv na to, jak vysoko se vyšplhá rtuť teploměru. "Na začátku týdne naměříme tropické teploty, pak se ale začne ochlazovat," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Tropické dny s teplotou nad 30 °C, oblačnost, bouřky a pak pokles teplot k hodnotám 22 °C. To vše přinese týden od 12. do 18. července. Podle meteoroložky Dagmar Honsové je takový charakter počasí během července běžný.

"Už v neděli se teploty budou na jihovýchodě území naší republiky blížit k hranici 30 °C. V pondělí pak bude bude polojasno, během dne na severovýchodě území až oblačno a místy přijdou přeháňky a bouřky. Ranní teploty budou klesat na 17 až 13 °C. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 25 až 29 °C, na jižní Moravě pak naměříme tropických 32 °C," popsala začátek týdne pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Během úterý začne místy bouřková aktivita. Bude polojasno až zataženo, déšť a bouřky lze očekávat lokálně. Ranní teploty budou klesat na 19 až 15 °C. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 28 až 32 °C, na západě území bude kolem 24 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy déšť a bouřky. Ranní teploty budou klesat na 18 až 14 °C. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 24 až 28 °C, na západě kolem 22 °C.

"Čtvrtek bude hodně podobný středě. Opět čekáme déšť a ojediněle bouřky. Ranní teploty budou klesat na 18 až 14 °C. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 24 až 28 °C, na západě naší republiky pak naměříme kolem 22 °C," popsala vývoj počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

V pátek bude oblačno až zataženo, postupně na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Ranní teploty budou klesat na 16 až 12 °C. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

V následujících pracovních dnech zasáhne Českou republiku vlna veder, kdy teploty budou šp...

"O víkendu denní teploty vystoupají k hodnotě 25 °C. V sobotu bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 16 až 12 °C. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Neděle přinese podobný charakter počasí jako sobota. Opět čekáme polojasno a přeháňky. Nejvyšší denní teploty by se neměly dostat přes 25 °C," předpověděla pro ŽivotvČesku.cz expertka na počasí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.