Předpověď počasí na celý týden: Teploty budou šplhat hodně vysoko, Česko zasáhne vichřice

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 2. 2022

Česko má před sebou teplotně výrazně nadprůměrný týden. "Ve čtvrtek naměříme jarní teploty na 15 °C. Pocitovou teplotu ale bude po většinu týdne výrazně snižovat vítr. Nejsilněji bude foukat ve čtvrtek, to očekáváme vichřici. Zároveň to bude týden bohatý na srážky, při středečním přechodu teplé fronty bude pršet i v horských oblastech," řekla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Pondělí je nejslunečnějším dnem týdne. "Odpolední teploty budou výrazně nadprůměrné, teploměr ukáže nejčastěji 4 až 10 °C, ale ráno bylo studené, na Rokytské slati na Šumavě teplota klesla k -19 °C, v Prostějově bylo v 6 hod -7,4 °C. Pondělí bude převážně slunečné – jasno až skoro jasno, před přechodem studené fronty k nám bude proudit teplý vzduch. Máme tak před sebou další teplotně nadprůměrný den, ale bude větrno. Foukat bude čerstvý jižní až jihovýchodní vítr s nárazy kolem 55 km/h, na horách až 90 km/h. Pouze na západě území bude vát slabý," popsala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová úvodní den nového týdne.

V úterý deštníky s sebou. Srážkové úhrny ale budou nízké. Zpočátku dne se ojediněle mohou vyskytnout i srážky mrznoucí. "Více oblačnosti i srážek bude v Čechách, oblačno, přechodně až zataženo, občas dešťové přeháňky nebo slabý déšť. Na východě území bude až polojasno a srážky pouze ojediněle. Večer bude docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek. Odpolední teploty se budou pohybovat i nadále vysoko, nejčastěji mezi 4 až 10 °C," upřesnila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Ve středu u nás počasí bude ovlivňovat teplá fronta - bude zataženo, od západu s deštěm, zpočátku nad 700 m sněžení, postupně ale bude pršet i na horách. Sníh tak bude rychle odtávat – nejen kvůli dešti, ale odtávání bude také urychlovat čerstvý až silný vítr. Ranní teploty 3 až -1 °C. Denní teploty opět vysoko 6 až 10 °C. 

Čtvrtek bude nejteplejším dnem týdne – bude zataženo, déšť. Odpoledne oblačno a místy déšť, na vrcholcích hor i sněžení. Ranní teploty budou nezvykle vysoké – mezi 8 až 4 °C. Denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C, na jižní Moravě bude až 15 °C.

V pátek bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, na horách srážky sněhové. Ranní teploty budou klesat na 6 až 2 °C. Denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. 

V sobotu bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh srážky sněhové. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 4 až 8 °C.

V neděli bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, na horách srážky sněhové. Ranní teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.