Předpověď počasí na další týden: Sníh a teploty pod bodem mrazu

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 12. 2022

Česko má před sebou teplotně podprůměrné dny, místy bohaté na sněžení. Na horách napadne i přes 50 centimetrů sněhu. Komplikace spojené se sněžením a sněhovými jazyky se očekávají i v nižších nadmořských výškách, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz v rámci předpovědi počasí meteoroložka Dagmar Honsová.

Třetí adventní neděle bude ve znamení zimního počasí s velkým »Z«. Bude bohatá na sněžení a od severu do ČR pronikne studený vzduch. "Na většině území odpolední teploty budou zůstávat pod bodem mrazu. Od rána bude převládat zataženo, pouze na západě území může být přechodně až oblačno. Na většině území lze očekávat sněhové přeháňky, na severu a severovýchodě území sněžení - místy vydatné a trvalé. Na Karlovarsku napadne centimetr sněhu, na Ostravsku to bude až 15 centimetrů a v Jeseníkách a Beskydech až 30 centimetrů sněhu. Místy se budou tvořit sněhové jazyky a závěje," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Studené severní proudění už nepustí odpolední teploty přes 1 °C, v hlavní roli ale budou pocitové teploty, které bude zejména na východě území výrazně snižovat čerstvý vítr s nárazy o rychlosti 55 km/h. Pocitové teploty budou mezi -1 až -8 °C.

Předpověď počasí na další týden

V pondělí lze očekávat zataženo, na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky. Na horách napadne dalších až 25 cm sněhu, na zbytku území do 10 cm. Ranní teploty -3 až -7 °C. Denní teploty -4 až 0 °C.

V úterý bude zpočátku dne zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Odpoledne až polojasno a sněhové přeháňky pouze ojediněle. Ranní teploty -3 až -7 °C. Denní teploty -5 až -1 °C.

"Ve středu bude oblačno až polojasno, na horách místy, jinde ojediněle sněhové přeháňky. Ranní teploty -7 až -11 °C. Denní teploty -5 až -1 °C. A následující den - tedy ve čtvrtek - bude oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Ranní teploty -10 až -14 °C. Denní teploty -5 až -1 °C," přiblížila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, jaké počasí zavládne v polovině pracovního týdne.

V pátek si počasí nachystá zataženo až oblačno, na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty -6 až -10 °C. Denní teploty -4 až 0 °C.

Výhled počasí na víkend

V sobotu bude zataženo až oblačno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty -5 až -9 °C. Denní teploty -4 až 0 °C. Pocitově ranní teploty -8 až -14 °C. Denní teploty -5 až -10 °C.

V neděli se dá očekávat zataženo až oblačno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty -5 až -9 °C. Denní teploty -4 až 0 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.