Předpověď počasí na nadcházející týden: Slunce ukáže svou sílu, jen v jednom dni budou potřeba deštníky. Po něm přijde mírné ochlazení

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 5. 2022

Od začátku druhého květnového týdne kulminují nejvyšší odpolední teploty na letních hodnotách, tedy přes 25 °C. "Víkend sérii letních dnů ještě prodlouží. UV index je na vysokých hodnotách, bez ochranných prostředků bychom neměli na přímém slunečním záření být zejména v době od 11 do 15 hodin," vztyčila varovný prst konzultantka počasí Dagmar Honsová a pro ŽivotvČesku.cz vypracovala předpověď počasí pro nadcházející týden.

Převážně letní teploty a malá oblačnost budou Českou republiku provázet nejen o víkendu, ale také v příštím týdnu. "Výjimkou bude úterý, kdy více oblačnosti a na většinu území srážky přinese tlaková níže, jinak se můžeme těšit až na 15hodinovou délku slunečního svitu," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, který den budou potřeba deštníky.

V pondělí bude jasno až polojasno, během dne od západu až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 24 až 28 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

Ve středu bude jasno až polojasno. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

V pátek bude jasno až polojasno. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.