Předpověď počasí na první prázdninový víkend: Ochladí se, potřeba budou i deštníky

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2023

Začátek letních prázdnin bude ve znamení přechodu vlnící se studené fronty, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová s tím, že na první červencový víkend bude potřeba připravit si deštníky.

Ve středu budou odpolední teploty zůstávat podprůměrné. V maximech naměříme jen 20 až 24 °C, na severovýchodě pouze 16 °C. A bude oblačno až zataženo, na severovýchodě s deštěm. Během odpoledne ubývání oblačnosti a ustávání srážek.

Ve čtvrtek se do Česka vrátí letní teploty - bude jasno až polojasno, jen ojediněle přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Odpolední teploty 23 až 27 °C.

V pátek lze zpočátku dne očekávat jasno až polojasno, později odpoledne přibývání oblačnosti od západu a večer na západě území déšť a místy bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Odpolední teploty 26 až 30 °C, na západě 24 °C.

Předpověď počasí na víkend

V sobotu si počasí přichystá velkou oblačnost, postupně od západu na většině území déšť, přeháňky a místy bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Odpolední teploty 20 až 24 °C.

V neděli pak bude polojasno až oblačno, zpočátku dne místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Odpolední teploty 22 až 26 °C.

"Počasí nás bude k vodě lákat ve čtvrtek a v pátek – její teplota se v přírodních nádržích pohybuje přes 20 °C. Nejvyšší teplotu hlásí Vranov a Nové Mlýny, a to až 23 °C. Kvalita vod i nadále zůstává většinou dobrá," dodala meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.