Předpověď počasí na víkend. Napadne za den i přes 15 centimetrů sněhu, uvedla meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 12. 2022

Meteorologové zejména s přelomem týdne očekávají, že počasí ovlivní hluboká tlaková níže, která přinese velkou oblačnost a na většinu území sněžení. "To bude zejména na východě území vydatné a trvalé i v nížinách," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová a upřesnila, jaké počasí zavládne o víkendu.

sobotu bude zataženo až oblačno, občas sněžení, na východě území v nížinách i déšť. Ranní teploty 0 až -4 °C. Denní teploty -2 až 2 °C, na východě 4 °C.

neděli bude zataženo, od jihovýchodu sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty -1 až -5 °C. Denní teploty -3 až 1 °C.

neděli a v pondělí meteorologové očekávají sněhové vločky i v nížinách a zejména na východě území bude sněžit trvale a vydatně – denně napadne i přes 15 centimetrů sněhu. V Jeseníkách a Beskydech za 48 hodin napadne i půl metru sněhu. V kombinaci s čerstvým větrem se budou tvořit sněhové jazyky a závěje. První polovina příštího týdne bude ve znamení takzvaných »ledových dnů«, kdy odpolední teploty nebudou stoupat nad nulu, bude i relativně bohatá na sněžení, upřesnila předpověď pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

pondělí bude zataženo, na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty -3 až -7 °C. Denní teploty -4 až 0 °C.

úterý lze očekávat zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty -5 až -9 °C. Denní teploty -4 až 0 °C.

Ve středu bude zataženo až oblačno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty -8 až -12 °C. Denní teploty -5 až -1 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.