Předpověď počasí na víkend. Po něm dorazí zlá vlna veder, teploty se budou zastavovat až na 37 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 7. 2022

Jednotlivé víkendové dny nabídnou až 15 hodin délky slunečního svitu, odpolední letní teploty, ale také studená rána. "V sobotu v 6 hod bylo v Karlových Varech 5,6 °C a na Šumavě na Rokytské slati mrzlo. Nedělní ráno přinese teploty ještě nižší. Bude jasno nebo skoro jasno. Ranní pocitové teploty se budou pohybovat mezi 11 až 6 °C, v horských oblastech bude chladněji," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"Ale těšit se můžeme i na slunečnou neděli. Bude jasno až skoro jasno, během odpoledne na horách na severu území přechodně až oblačno. Odpolední teploty 23 až 27°C," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že nadcházející týden přinese výrazný nárůst teplot vzduchu a v maximech budeme skloňovat super tropické teploty, které se budou zastavovat až na 37 °C.

A teplotně výrazně nadprůměrný bude celý týden. "Ale na vlnu veder se připravuje celá západní Evropa, také ve Velké Británii a ve Francii se budou počátkem příštího týdne šplhat nejvyšší odpolední teploty až ke spalujícím 40 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.