Představitel Asterixe zestárl, ale šarm neztrácí. Christian Clavier ohromuje jiskrou v oku a šedinami

Herec Christian Clavier
Herec Christian Clavier
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 7. 2021

V roce 1999 se francouzský herec Christian Clavier (69) celosvětově proslavil rolí Asterixe ve filmu Asterix a Obelix. Díky maskérům se z něj stal blonďatý Gal s upraveným knírkem, kterého by dnes zřejmě jen málokdo poznal. Přestože zestárl, přibral pár kilogramů a zešedivěl, stále má jiskru v oku a vypadá skvěle.

Christian Clavier je ve Francii uznávaným a oceňovaným hercem, některé z jeho rolí mu přinesly celosvětovou popularitu. Jednou z nich je i postava Asterixe, kterou poprvé ztvárnil v roce 1999 a v níž pobavil celou řadu diváků každého věku. V komedii se představil jako blonďatý bojovník a konzument kouzelného nápoje a zdá se, že i v civilu konzumuje elixír mládí.

Přestože příští rok Clavier oslaví už 70 let na tomto světě, stále je aktivní a vypadá na svůj věk neuvěřitelně dobře. Jen letos s ním vyjdou celkem čtyři filmy a do důchodu se zatím zdaleka nechystá. Navíc má v oku takovou jiskru, jako by mu nebylo ani 50.

Mnozí fanoušci Claviera si mysleli, že ve třetím pokračování filmu Asterix a Obelix nehrál kvůli zdravotnímu stavu či proto, že už se nevěnuje herectví. To ale nebyla pravda - ve skutečnosti měl herec spor s režisérem. "Natáčení Mise Kleopatra kvůli němu nebylo zrovna příjemné. Přesto jsem rád, že jsem si Asterixe dvakrát zahrál. Ty komedie dělají lidem radost dodnes," řekl filmový Gal v rozhovoru stanici BFMTV.

Fakt, že byl v následujících dvou filmech Clavier přeobsazen, se podepsal i na výdělku. Zatímco první dva díly inkasovaly v kinech 14 milionů, další dva už jen polovinu. "Myslím si, že režisér už mě nechtěl," dodal Christian Clavier s tím, že nedostal ani nabídku na to, aby si roli Asterixe zopakoval.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.