Představitel Ironmana v slzách. Robert Downey Jr. ztratil otce. Dlouhá léta bojoval s Parkinsonovou chorobou

Profimedia
Americký herec Robert Downey Jr.
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 8. 7. 2021

Chvíle smutku a obrovskou ztrátu prožívá herec Robert Downey Jr. (56), který přišel o milovaného otce. Robert Downey Sr. patřil mezi známé osobnosti filmového světa stejně jako jeho slavný syn. Byl nejen hercem, režisérem, ale i producentem, spisovatelem nebo kameramanem. Zemřel ve věku 85 let po dlouhých letech s vážnou neurodegenerativní nemocí.

Ztráta jednoho z rodičů je velmi bolestná a pro amerického herce, který se proslavil jako představitel Ironmana nebo detektiva Sherlocka Holmese, bude těžké smířit se s odchodem otce, jenž pro něj byl vzorem v osobním životě i jako významná osobnost filmového světa. Společně se sestrou Allyson prožívají obrovskou ztrátu a potřebují čas, aby se s ní vyrovnali, jak uvedlo CNN.

"Včera v noci odešel pokojně ve spánku můj otec, kterého dlouhá léta ničila Parkinsonova choroba. Byl opravdovým filmařem a celou dobu zůstával až pozoruhodně optimistický," oznámil Robert Downey Jr. na svém instagramovém profilu s bolestí v srdci. Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění, které se projevuje úbytkem mozkových buněk části středního mozku a bývá charakteristické obtížnou artikulací, svalovou ztuhlostí, třesem nebo pomalými nekoordinovanými pohyby.

Jakubovi Štáfkovi (32), představiteli fotbalisty Julia »Laviho« Lavického ze seriálu Vyšeh...

Robert Downey Sr. byl zkušený filmař, který zůstane známý z komedie Putney Swope z roku 1969, z dramatu Hříšné noci nebo třeba ze snímku Magnolia či Žít a zemřít v L. A. Jeho syn s ním přišel do kontaktu i po pracovní stránce, když si zahrál v otcových filmech – například v komedii To je ale teplo!, u níž se Robert Downey Sr. ujal režie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu