Představitel Ironmana v slzách. Robert Downey Jr. ztratil otce. Dlouhá léta bojoval s Parkinsonovou chorobou

Americký herec Robert Downey Jr.
Americký herec Robert Downey Jr.
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 7. 2021

Chvíle smutku a obrovskou ztrátu prožívá herec Robert Downey Jr. (56), který přišel o milovaného otce. Robert Downey Sr. patřil mezi známé osobnosti filmového světa stejně jako jeho slavný syn. Byl nejen hercem, režisérem, ale i producentem, spisovatelem nebo kameramanem. Zemřel ve věku 85 let po dlouhých letech s vážnou neurodegenerativní nemocí.

Ztráta jednoho z rodičů je velmi bolestná a pro amerického herce, který se proslavil jako představitel Ironmana nebo detektiva Sherlocka Holmese, bude těžké smířit se s odchodem otce, jenž pro něj byl vzorem v osobním životě i jako významná osobnost filmového světa. Společně se sestrou Allyson prožívají obrovskou ztrátu a potřebují čas, aby se s ní vyrovnali, jak uvedlo CNN.

"Včera v noci odešel pokojně ve spánku můj otec, kterého dlouhá léta ničila Parkinsonova choroba. Byl opravdovým filmařem a celou dobu zůstával až pozoruhodně optimistický," oznámil Robert Downey Jr. na svém instagramovém profilu s bolestí v srdci. Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění, které se projevuje úbytkem mozkových buněk části středního mozku a bývá charakteristické obtížnou artikulací, svalovou ztuhlostí, třesem nebo pomalými nekoordinovanými pohyby.

Robert Downey Sr. byl zkušený filmař, který zůstane známý z komedie Putney Swope z roku 1969, z dramatu Hříšné noci nebo třeba ze snímku Magnolia či Žít a zemřít v L. A. Jeho syn s ním přišel do kontaktu i po pracovní stránce, když si zahrál v otcových filmech – například v komedii To je ale teplo!, u níž se Robert Downey Sr. ujal režie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.