Představitelka Amélie z Montmartru zraje jako víno. Přibylo pár šedin, ale jiskru v oku má stále

Audrey Tautouová
Audrey Tautouová
Foto: Profimedia
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 11. 2022

Brunetka s velkýma očima Audrey Tautouová (46) se proslavila v roce 2001 rolí barmanky v romantické komedii Amélie z Montmartru. O pět let později zazářila po boku Toma Hankse (66) v thrilleru Šifra mistra Leonarda. Po jeho úspěchu začaly přicházet nabídky z Hollywoodu. Herečka, jež nesnáší popularitu, je však odmítala a dodnes si pečlivě vybírá, co a kdy bude hrát. Naopak má ale blízko k módnímu a kosmetickému průmyslu, kde se stala tváří hned několika značek. Půvabná Francouzka, jež se nestydí za první šediny a hrdě je nosí, nyní po delší době poskytla rozhovor o práci, kterou tolik miluje, pro magazín Vanity Fair.

Příběh o servírce z Paříže, která se rozhodla konat dobro a měnit lidem život k lepšímu, měl premiéru už před jednadvaceti lety. Tenkrát katapultoval mezi herecké hvězdy mladou Francouzku Audrey Tautouovou.

Následně 160 centimetrů vysoká herečka získala další filmové příležitosti, z nichž nejzásadnější byla ve snímku Šifra mistra Leonarda. Velká sláva ji ale spíše děsila, a proto mnoho nabídek odmítla. Mnozí si dokonce mysleli, že s hraním skončila.

To ale popřela v aktuálním rozhovoru pro francouzskou verzi magazínu Vanity Fair. "Nikdy jsem neřekla, že končím, a nikdy to neřeknu, protože to není pravda. Nikdy nepřestanu být herečkou. Miluji natáčení, miluji atmosféru filmu. Nikdy mě hraní nezklamalo. Ani jsem se kvůli němu necítila zneužitá. Upřímně řečeno, vždy jsem byla při natáčení velmi šťastná, nelžu," svěřila se brunetka.

Od své nejslavnější role Amélie, kterou ztvárnila, když jí bylo dvacet čtyři let, herečka snad ještě zkrásněla. Pronikavé obrovské oči i štíhlá postava jí zůstaly, jen ve vlasech se objevily první šediny.

Audrey Tautouová si od začátku své umělecké kariéry chrání pečlivě soukromí. Ví se jen, že má tři sourozence a ráda cestuje. Prošla si několika vztahy, jednou byla dokonce zasnoubená. Svatba se ale nekonala. Jestli se stala matkou, není známo. Charismatická herečka je v tomto ohledu velmi uzavřená a vše si nechává jen pro sebe.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.