Představitelka Xeny slaví 53. narozeniny. Lucy Lawlessová se odbarvila a je z ní šik padesátnice

Lucy Lawlessová se proslavila jako princezna Xena ve stejnojmenném seriálu
Lucy Lawlessová se proslavila jako princezna Xena ve stejnojmenném seriálu
Foto: Profimedia.cz

Představovala princeznu bojovnici, která se nebála tasit meč a byla zocelená žárem bitev – jak je možné slyšet v úvodní znělce televizního hitu. Krásná herečka s novozélandskými kořeny Lucy Lawlessová (53) si získala obrovskou popularitu nejen díky svému šarmu, ale i kvůli celkovému ztvárnění postavy válečnice Xeny ve stejnojmenném americkém seriálu z 90. let. Od dob natáčení uběhlo neskutečných 25 let a právě 29. března připadá na narozeninový den představitelky hlavní hrdinky fantasy příběhů. Slaví 53. narozeniny, ale jedno je jasné – věk u ní zůstává pouze číslem.

Na podzim roku 1995 se poprvé objevil v televizním vysílání dnes již kultovní seriál Xena (v originále Xena: Warrior Princess), který představoval osudy ženské hrdinky s bojovným duchem a neskutečnou odvahou. Diváky bavil po dobu šesti řad a natočeno bylo celkem 134 dílů.

V České republice se seriál vysílal od roku 1997 a není divu, že si získal obrovské množství fanoušků a celosvětovou popularitu. Velký podíl na tom měla herečka Lucy Lawlessová, rodným jménem Lucille Frances Ryanová.

Novozélandská hvězda je dcerou učitelky Julie Ryanové a Franka Ryana, který pracoval jako bankéř a zastával funkci starosty Mount Albert. Pochází z poměrně početné rodiny, protože má dalších 5 sourozenců – čtyři bratry a jednu sestru. V roce 1997 byla Lawlessová zařazena časopisem Weekly Magazine mezi 50 nejkrásnějších lidí na světě.

Umí skvěle jezdit na koni, šermovat, zpívat, ovládá bojové umění a její jazyková vybavenost je také ohromující – mluví plynně anglicky, německy, italsky a francouzsky. S bývalým partnerem Garthem Lawlessem má dceru Daisy (32). Po rozvodu s ním se znovu provdala za filmového producenta Roberta Taperta (65), se kterým má dvě děti – syna Juliuse Roberta Baye (21) a dceru Judah Miro (18).

"Xena mi dala všechno. Jsem opravdu pyšná na to, že jsem mohla být součástí této velké rodiny. Jsem docela šťastný člověk," řekla Lucy Lawlessová o roli princezny bojovnice, jak uvedl web Etonline.com.

Říká se, že pouto matky a dítěte je tím nejsilnějším. Nové pocity spojené s těhotenstvím a...

Dne 29. března 2021 slaví šarmantní padesátnice 53. narozeniny a dávno už není dlouhovlasou brunetkou. Vlasy zkrátila a také výrazně zesvětlila. Ani po letech neztrácí půvab a ve svém věku si může dovolit ještě spoustu zajímavých rolí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.