Reklama:

Přehled do konce měsíce: Závěr srpna podle Dagmar Honsové slibuje velmi špatné a nevlídné počasí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: PETR NOVOTNÝ / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 8. 2021

Meteoroložka Dagmar Honsová prozradila, že v posledním srpnovém týdnu se Česká republika sluníčka nedočká. Naopak bude až do konce měsíce převládat chladné a deštivé počasí. "Teprve začátek září přinese méně oblačnosti a vydatných dešťů," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz respektovaná meteoroložka.

Reklama:

V současnosti na našem území teploměr ukazuje o 5 stupňů Celsia méně, než je dlouhodobý průměr. V pátek bude počasí pod vlivem výškové tlakové níže, což znamená, že oblačnost bude výrazně proměnlivá. Deštník ale bude přibalit i o víkendu a na počátku pracovního týdne, teprve od středy bude docházet k ubývání oblačnosti a ustávání srážek.

V pátek bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C, ty odpolední se budou pohybovat mezi 15 až 19 °C.

Reklama:

V sobotu bude zataženo až oblačno, občas se objeví déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Ranní teploty budou klesat na 11 až 7 °C, odpolední naměříme 15 až 19 °C.

V neděli i pondělí bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty budou klesat na 11 až 7 °C. Odpolední teploty 15 až 19 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 11 až 7 °C. Odpolední teploty budou o něco vyšší než v předcházejících dnech, 16 až 20 °C.

Ve středu bude oblačno, přechodně až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 12 až 8 °C. Odpolední teploty 18 až 22 °C.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: