Přehled počasí: Během víkendu a nového týdne se Česko ocitne pod sněhem. Pozor na meteorologické jevy, říká konzultantka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 12. 2021

Nefalšovaná zima se přihlásila o slovo a i v nižších polohách se lidé probouzí k výhledu na zasněžené okolí. S nejchladnějším ročním obdobím a sněhem ale souvisí i nebezpečné meteorologické jevy, kterých bude o víkendu i během následujícího pracovního týdne požehnaně. "Po celý víkend musíme počítat s přechodnou tvorbou sněhové pokrývky od středních poloh. Ale také příští týden bude ve znamení nebezpečných meteorologických jevů," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

S druhým adventním víkendem přišlo zimní počasí i do nížin. Milovníci zimních radovánek jsou ze sněhu nadšení, především řidičům ale s ním spojené meteorologické jevy radost neudělají. Nebezpečí budou představovat nejen během víkendu, ale i během pracovního týdne, kdy nejvyšší denní teploty navíc nepřekročí 3 stupně Celsia. Ranní teploty mohou klesat i k -7 stupňům Celsia.

"Nejen víkend přinese na komunikace nebezpečné meteorologické jevy. V sobotu pozor při mrznoucích srážkách na ledovku, v Jeseníkách a Beskydech na tvorbu sněhových jazyků. V neděli po ránu se může tvořit místy náledí a po celý víkend musíme počítat s přechodnou tvorbou sněhové pokrývky od středních poloh. Ale také příští týden bude ve znamení zimního počasí a nebezpečných meteorologických jevů. I nadále se bude ojediněle tvořit ledovka při mrznoucích srážkách," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Po celý týden lze očekávat sněžení. "V pondělí bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C. V úterý bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Na západě území ojediněle i srážky mrznoucí. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C, ojediněle až -10 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C," popsala meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, jaké počasí lze v úvodu týdne očekávat.

Ve středu bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, ojediněle i srážky mrznoucí Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C. 

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, ojediněle i srážky mrznoucí Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C. 

V pátek bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, ojediněle i srážky mrznoucí. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C. 

Třetí adventní víkend pak přinese velmi mírné oteplení a také ubyde sněhových srážek. Bude převládat oblačno, ojediněle sněžení. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 3 °C. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.