Reklama:

Přehled počasí: Během víkendu a nového týdne se Česko ocitne pod sněhem. Pozor na meteorologické jevy, říká konzultantka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 12. 2021

Nefalšovaná zima se přihlásila o slovo a i v nižších polohách se lidé probouzí k výhledu na zasněžené okolí. S nejchladnějším ročním obdobím a sněhem ale souvisí i nebezpečné meteorologické jevy, kterých bude o víkendu i během následujícího pracovního týdne požehnaně. "Po celý víkend musíme počítat s přechodnou tvorbou sněhové pokrývky od středních poloh. Ale také příští týden bude ve znamení nebezpečných meteorologických jevů," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Reklama:

S druhým adventním víkendem přišlo zimní počasí i do nížin. Milovníci zimních radovánek jsou ze sněhu nadšení, především řidičům ale s ním spojené meteorologické jevy radost neudělají. Nebezpečí budou představovat nejen během víkendu, ale i během pracovního týdne, kdy nejvyšší denní teploty navíc nepřekročí 3 stupně Celsia. Ranní teploty mohou klesat i k -7 stupňům Celsia.

"Nejen víkend přinese na komunikace nebezpečné meteorologické jevy. V sobotu pozor při mrznoucích srážkách na ledovku, v Jeseníkách a Beskydech na tvorbu sněhových jazyků. V neděli po ránu se může tvořit místy náledí a po celý víkend musíme počítat s přechodnou tvorbou sněhové pokrývky od středních poloh. Ale také příští týden bude ve znamení zimního počasí a nebezpečných meteorologických jevů. I nadále se bude ojediněle tvořit ledovka při mrznoucích srážkách," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Reklama:

Po celý týden lze očekávat sněžení. "V pondělí bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C. V úterý bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Na západě území ojediněle i srážky mrznoucí. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C, ojediněle až -10 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C," popsala meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, jaké počasí lze v úvodu týdne očekávat.

Ve středu bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, ojediněle i srážky mrznoucí Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C. 

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, ojediněle i srážky mrznoucí Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C. 

V pátek bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, ojediněle i srážky mrznoucí. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C. 

Třetí adventní víkend pak přinese velmi mírné oteplení a také ubyde sněhových srážek. Bude převládat oblačno, ojediněle sněžení. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 3 °C. 

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: