Přehled počasí: Extrémní vedra v Česku skončila. Přes 30 °C jen sporadicky, říká o konci července meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2021

Denní teploty ke koupání ještě svádět budou, ale na extrémní vedra to už podle meteoroložky Dagmar Honsové do konce července nevypadá. Teploty by měly šplhat těsně pod 30 stupňů Celsia, sporadicky mohou magickou hranici překročit. "Na vlnu tropů to do konce měsíce už opravdu nevypadá," potvrdila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Příjemné letní teploty a častý déšť. Tak bude vypadat týden od 12. do 18. července. Podle meteoroložky Dagmar Honsové je takový charakter počasí na měsíc červenec poměrně obvyklý. V pondělí, v úterý a ve středu se teploty ještě budou dostávat k hranici 30 °C, na jižní Moravě se teploty přes 30 °C mohou vyhoupnout, extrémní vedra ale do konce měsíce meteorologové nečekají. Zlom v počasí přijde se středou.

"Na vlnu tropů to do konce července nevypadá. Příští týden přinese opět velké teplotní skoky a bohatý bude na bouřky – v úterý mohou být místy i velmi silné, i na srážky – v úterý a ve středu na vlnící se studené frontě a v pátek na další studené frontě. Na delší ustálení počasí to nevypadá ani ve druhé polovině července – převládat bude polojasno až oblačno, občas déšť nebo přeháňky a místy bouřky. Odpolední teploty ale budou na koupání, v odpoledních maximech nejčastěji naměříme letní hodnoty - tedy 24 až 29 °C," popsala výhled na konec července pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

V úterý 13. 7. bude polojasno, během dne od západu přibývání oblačnost místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty budou klesat na 19 až 15 °C. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 28 až 30 °C, na jižní Moravě může být o stupeň více. Na západě území bude kolem 24 °C.

Ve středu 14. 7. bude oblačno až zataženo, místy déšť a bouřky. Ranní teploty budou klesat na 18 až 14 °C. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 24 až 28 °C, na západě kolem 22 °C.

Ve čtvrtek 15. 7. bude oblačno, místy déšť, ojediněle bouřky. Ranní teploty budou klesat na 18 až 14 °C. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

V pátek 16. 7. bude oblačno až zataženo, postupně na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Ranní teploty budou klesat na 16 až 12 °C. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

V sobotu 17. 7. bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 16 až 12 °C. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

V neděli 18. 7. bude polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 16 až 12 °C. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.