Přehled počasí na celé září. Letní teploty se nevrátí, slunečné dny s nádechem podzimu potrvají, říká Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 8. 2021

Září je nejen měsícem, kdy se žáci a studenti po prázdninách vracejí do škol, ale i prvním meteorologicky podzimním měsícem. Léto už se definitivně rozloučilo, ale i přesto, že podle odbornice na počasí přijde ochlazení, nebude jen zataženo a deštivo. "Podle zářijového výhledu se k nám už letní teploty nevrátí, ale těšit se můžeme na slunečné dny," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Letní počasí se rozloučilo už během předposledního prázdninového víkendu. Přestože slunce od té doby ještě vysvitlo, teploty znatelně klesly a na celém území se o slovo hlásily přeháňky či déšť. Ochlazení budou přinášet i další týdny. "Září je prvním meteorologickým podzimním měsícem. Podle zářijového výhledu se k nám už letní teploty nevrátí, ale těšit se můžeme na slunečné dny," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že budou už mít nádech podzimu.

"V období od 1. do 10. září bude převážně polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle dešťové přeháňky. Po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty zpočátku období 12 až 7 °C, postupně při malé oblačnosti 9 až 4 °C. Denní teploty 16 až 22 °C, přechodně až kolem 23 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, jaké teploty nás budou provázet během prvních dní nového školního roku.

Teploty budou po celý měsíc postupně nepatrně klesat. "Od 11. do 20. září očekáváme zpočátku a koncem období oblačno až polojasno, občas déšť nebo přeháňky. Jinak polojasno nebo skoro jasno, ojediněle přeháňky při přechodně zvětšené oblačnosti. Ranní teploty 11 až 6 °C, při malé oblačnosti 4 °C. Denní teploty 14 až 19 °C, při zmenšené oblačnosti až kolem 21 °C," vysvětlila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, jaká bude polovina prvního meteorologicky podzimního měsíce.

Koncem září už ranní teploty budou poměrné nízké. "V období od 21. do 30. září bude polojasno až oblačno, místy s dešťovými přeháňkami. Ranní teploty 10 až 5 °C, při vyjasnění přízemní mrazíky. Denní teploty 15 až 20 °C," dodala meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaké počasí nás bude provázet koncem měsíce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.