Přehled počasí na celý týden: Jarní teploty se rozloučí a dojde na zásadní zlom. Zima se vrátí v plné síle

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Tomáš Vrbenský / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 1. 2022

Silvestrovská noc byla nezvykle teplá – místy teplota vzduchu neklesla pod 10 °C. Také sobotní nejvyšší odpolední teploty budou stoupat k 15 °C a padat budou četné teplotní rekordy. "Dnes by měl být pokořen teplotní rekord i v pražském Klementinu, který je z roku 2007. Tenkrát tady naměřili 12,5 °C. Teplé jihozápadní proudění bude pokračovat také v neděli, kdy odpolední teploty budou i nadále stoupat vysoko, a to až na 13 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Teplotní rekord z pražského Klementina je pro 2. ledna na 13,4 °C z roku 1921. Ale neděle přinese o poznání chladnější ráno – v minimech naměříme 7 až 3 °C, ojediněle 1 °C. Příští týden vrátí zimní nebezpečné jevy – tj. po ránu tvorbu náledí, do hor tvorbu sněhových jazyků, uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

V sobotu bude oblačno, jen přechodně až polojasno. Během dne na horách místy déšť. Ranní teploty budou klesat na 9 až 5 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 9 až 13 °C.

V neděli bude oblačno, jen přechodně až polojasno. Během odpoledne přibývání oblačnosti a místy déšť. Ranní teploty budou klesat na 5 až 1 °C, na západě na 7 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 9 až 13 °C.

V nadcházejícím týdnu se zima vrátí do své plné síly. "V pondělí bude zataženo s deštěm nebo přeháňkami, na vrcholcích hor i srážky smíšené. Ranní teploty budou klesat na 7 až 3 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 8 až 12 °C. Větrno," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, jak bude vypadat úvod nového týdne. Následně začnou teploty padat.

V úterý bude zataženo s deštěm nebo přeháňkami, na horách sněžení. Večer sněžení od vyšších poloh. Ranní teploty budou klesat na 6 až 2 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 5 až 9 °C.

Ve středu bude oblačno, přechodně až polojasno, místy sněhové přeháňky, pouze v nížinách přechodně déšť se sněhem. Ranní teploty budou klesat na 2 až -2 °C. Tvořit se bude náledí. Denní teploty se budou pohybovat mezi 1 až 5 °C. Větrno.

Ve čtvrtek bude polojasno, jen přechodně oblačno. Ranní teploty budou klesat -1 až -5 °C. Tvořit se bude náledí. Denní teploty se budou pohybovat mezi 1 až 5 °C.

V pátek bude polojasno, jen přechodně oblačno. Ranní teploty budou klesat na 2 až -2 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.