Přehled počasí na celý týden: Léto se neloučí. Teploty budou atakovat hranici 25 stupňů Celsia, říká Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2021

Zatímco koncem srpna počasí vypadalo jako začátek podzimu, v září přišly slunečné dny bez srážek. Takový charakter počasí bude nadále pokračovat alespoň v následujícím pracovním týdnu, rána ale už budou chladnější. "Počasí u nás je pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu, která bude zaručuje jen malou oblačnost a příjemné teploty," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Zatímco koncem prázdnin to vypadalo, že se podzim už důrazně přihlásil o slovo, v září se počasí ještě vylepšilo. Příjemné teploty posledních dní, které se obešly téměř bez oblačnosti, budou pokračovat i nadále. Podle meteoroložky bude ještě pokořena dokonce i letní hranice. Ráno už ale mikiny nebo lehčí bundy budou patřit do základní výbavy.

"Česko prožívá zatím nejdelší sérii slunečných dnů beze srážek od začátku astronomického léta. Počasí u nás je pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu, která bude zaručuje jen malou oblačnost a příjemné teploty, které budou i příští týden atakovat letní hranici, tedy 25 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Podle odbornice na počasí se dá hovořit o takzvaném pozdním létě. "Rána už budou relativně chladná – teploty v minimech budou většinou klesat pod 10 °C, ojediněle jen ke 3 °C. Po ránu musíme počítat s ojedinělými mlhami nebo nízkou oblačností, které budou snižovat dohlednost. Slunečné počasí bude pokračovat i celý příští pracovní týden," přiblížila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, jak budou vypadat další pracovní dny.

"V pondělí bude jasno až polojasno, na horách ojediněle až oblačno. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 8 až 4 °C. Odpolední teploty 19 až 23 °C. V úterý bude jasno až polojasno. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 7 až 3 °C. Odpolední teploty 20 až 24 °C. Ve středu bude jasno až polojasno. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 7 až 3 °C. Odpolední teploty 21 až 25 °C," popsala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaké teploty nás budou příští týden provázet.

V pátek dojde k dalšímu oteplení, ale během víkendu už začne přibývat srážek a oblačnosti. "Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 7 až 3 °C. Odpolední teploty 21 až 25 °C. V pátek bude jasno až polojasno. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 7 až 3 °C. Odpolední teploty 22 až 26 °C," dodala meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, kdy teploty vystoupají nejvýš a kdy se počasí už zřejmě zkazí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.