Přehled počasí na celý týden: V ranních minimech budou teploty klesat až k -12 °C. Lze očekávat i občasné sněhové srážky

PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 10. 1. 2022

Frontální oblačnost a občasné srážky – převážně sněhové - lze očekávat pouze zpočátku týdne, jinak bude počasí v ČR pod vlivem tlakové výše, která slibuje malou oblačnost. "Pouze po ránu se budou vytvářet místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Kvůli malé oblačnosti nás čekají uprostřed pracovního týdne studená rána, v ranních minimech budou teploty klesat až k -12 °C, i v odpoledních maximech budou místy zůstávat pod bodem mrazu," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

V pondělí bude nejvíce oblačnosti zpočátku dne. "Oblačno, přechodně až zataženo, zejména v Čechách občas slabé sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách i smíšené nebo dešťové. Odpolední teploty -1 až 3 °C, na severovýchodě území kolem -2 °C a postupně ochlazování," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí s tím, že dalším dnu udeří mráz zejména v ranních hodinách.

V úterý bude jasno až polojasno, po ránu místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty budou klesat na -6 až -10 °C, v Jihočeském kraji kolem -4 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi -5 až 1 °C. Na východě území bude pocitovou teplotu snižovat vítr. Středeční ráno bude nejchladnější z celého týdne. 

Ve středu bude jasno až polojasno, po ránu místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Nízká oblačnost se ojediněle udrží po celý den. Ranní teploty budou klesat na -8 až -12 °C, v Polabí kolem -5 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi -3 až 2 °C. 

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, po ránu místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Postupně na severu území přibývání oblačnosti a občas mrznoucí déšť nebo sněžení. Ranní teploty budou klesat na -4 až -7 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi -2 až 2 °C, v Polabí na 4 °C. 

V pátek bude polojasno, na severu území až oblačno, od středních poloh sněžení. Ranní teploty budou klesat na -2 až -6 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi -1 až 3 °C. 

"V sobotu bude oblačno, přechodně až polojasno, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách i déšť. Ranní teploty budou klesat na -1 až -5 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C. A o den později, tedy v neděli bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo sněžení, v nížinách i srážky dešťové nebo smíšené. Ranní teploty budou klesat na 0 až -4 °C. Denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Žádná výrazná obleva na horách nás zřejmě do konce ledna nezasáhne," dodala k předpovědi na celý týden pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu