Přehled počasí na další týden: Po chladném víkendu se do Česka na chvíli vrátí teploty do 25 °C. Meteoroložka určila nejteplejší den

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 9. 2022

Víkend přinese přechodné ochlazení a hodně srážek i oblačnosti. "V sobotu bude oblačno až zataženo, během dne na většině území občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Na východě území spadne až kolem 25 mm. Polojasno bude pouze přechodně. Ranní teploty budou klesat na 13 až 9 °C. Denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. V neděli bude nejvíce oblačnosti hned zpočátku dne - oblačno až zataženo, místy přeháňky. Postupně bude docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek. Ranní teploty budou klesat na 13 až 9 °C. Denní teploty se zastaví mezi 16 až 20 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a vypracovala přehled počasí na další týden.

Hned po víkendu začne docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek, také teploty porostou a atakovat budou postupně letní hranici. Rána ale budou zůstávat relativně studená.

V pondělí bude polojasno, během dne až oblačno a ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

V úterý bude polojasno nebo skoro jasno. Ráno ojediněle mlhy. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 20 až 24 °C.

Ve středu si počasí přichystá polojasno. Ráno ojediněle mlhy. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

Od čtvrtka začne docházet k přibývání oblačnosti a k ustávání srážek. Během dne bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

V pátek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 20 až 24 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.