Přehled počasí na poslední květnový týden: Studená fronta přinese ochlazení, teploty do 20 °C, bouřky udeří znovu

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2022

V úterý a středu deštníky rozhodně s sebou – oblačnosti i srážek bude hodně. "Také se začne ochlazovat. Na srážky nejbohatším dnem bude úterý, největrnější následně bude čtvrtek a nejchladnější počasí se dá očekávat od neděle, to se odpolední maxima zpravidla nedostanou přes 20 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V pondělí se dá počítat s nejvyššími teplotami z celého nového týdne - před přechodem studené fronty do ČR bude proudit teplý vzduch od jihu. "Nejvyšší odpolední teploty tak budou na letních hodnotách. Jinak bude zpočátku dne polojasno, na východě území i jasno. Během dne bude docházet k přibývání oblačnosti na oblačno až polojasno a později večer musíme na západě území počítat se zataženou oblohou s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i s bouřkami. Teploty se budou pohybovat mezi 22 až 26 °C, tentokrát ty nejnižší budou na Ostravsku a v Olomouckém kraji," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz předpověď pro první den nového týdne Dagmar Honsová.

V úterý bude zataženo až oblačno, během dne na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Srážkové úhrny se budou pohybovat až na 15 mm, v bouřkách až kolem 30 mm. Ranní teploty 14 až 10 °C. Odpolední teploty mezi 20 až 24 °C, na západě kolem 18 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, zpočátku dne na většině území déšť nebo přeháňky, postupně místy srážky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Odpolední teploty 16 až 20 °C, na jihovýchodě kolem 23 °C.

Ve čtvrtek se dá očekávat zpočátku dne oblačno, zejména na severu území místy přeháňky. Postupně bude docházet k ubývání oblačnosti na polojasno až skoro jasno. Ranní teploty 13 až 9 °C. Odpolední teploty 17 až 21 °C. Čerstvý vítr s nárazy kolem 55 km/h.

V pátek bude převážně polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 17 až 21 °C.

"V sobotu si počasí připraví převážně polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 17 až 21 °C. A následně v neděli bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 15 až 19 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.