Přehled počasí na první kolo voleb. Účast by mohla být vyšší, odhadla meteoroložka Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: FotovČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 1. 2023

I počasí může ovlivnit účast u voleb. Na horách nebudou dobré podmínky pro lyžování – hory jsou téměř beze sněhu a do víkendu se nic zásadního nezmění. "Účast by tak mohla být vyšší – lidé budou zůstávat na víkend doma a na hory je počasí lákat nebude. To před 5 lety byly na horách skvělé podmínky pro lyžování a lidé hojně mířili ze šedi nižších poloh na hory," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

První kolo voleb nástupce Miloše Zemana (78) bude v pátek a v sobotu 13. a 14. ledna a případné druhé kolo o dva týdny později. Bude to pět let od těch předešlých. Počasí si podle Dagmar Honsové nic mimořádného podle všeho nepřichystalo.

V pátek bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor srážky sněhové. Na horách i srážky vydatné. Noční teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 6 až 10 °C.

V sobotu lze počítat s tím, že si počasí přichystá oblačno až polojasno, ojediněle déšť nebo přeháňky, na horách většinou sněhové. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 4 až 8 °C.

Předpověď počasí na neděli slibuje zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor srážky sněhové. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 4 až 8 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.