Přehled počasí po víkendu den po dni: Bude padat sníh, ranní teploty klesnou až k -10 °C. Dočkáme se slunce, ale i náledí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 1. 2022

Zimní charakter počasí bude pokračovat i v dalším týdnu. "Zatímco nejvyšší odpolední teploty budou stoupat většinou lehce nad bod mrazu, v ranních minimech budou teploty při malé oblačnosti klesat až k -10 °C. Po ránu se bude místy tvořit náledí," řekla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka Dagmar Honsová a vyjmenovala den po dni, s jakým počasím se dá po víkendu v rámci pracovního týdne počítat.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo sněžení, v nížinách i srážky dešťové nebo smíšené. Jen přechodně polojasno. Ranní teploty budou klesat na 0 až -4 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 1 až 5 °C. 

V úterý bude oblačno až polojasno, na horách ojediněle sněhové přeháňky. Ranní teploty budou klesat na -2 až -6 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C. 

"Ve středu bude jasno až polojasno, po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty budou klesat na -3 až -7 °C, ojediněle na -10 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi -1 až 3 °C. A následně ve čtvrtek bude jasno až polojasno, po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty budou klesat na -3 až -7 °C, ojediněle na -10 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi -1 až 3 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí, jaký charakter bude mít počasí v druhé části týdne.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo sněžení, v nížinách i srážky dešťové nebo smíšené. Jen přechodně polojasno. Ranní teploty budou klesat na 0 až -4 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.