Přehled výsledků: Českého slavíka získal Marek Ztracený. Na pódium si pro prvenství došla těhotná Ewa Farna i kapela Mirai

Ewa Farna přebírala cenu z rukou Dagmar Havlové
Ewa Farna přebírala cenu z rukou Dagmar Havlové
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 11. 2021

Anketa Český slavík se po čtyřleté pauze vrátila a páteční večer byl pro hudební fajnšmekry skvělým svátkem. V kategorii Zpěvák vyhrál a absolutním vítězem se stal Marek Ztracený (36). Ženskou kategorii ovládla Ewa Farna (28), která nedávno oznámila, že je podruhé těhotná. Mezi kapelami vyhrála formace Mirai. V kategorii Hip Hop & Rap uspěl rapper Řezník, který při přebírání ceny nešetřil kritikou na předchozí organizátory ankety. Nejsmutnějším hudebníkem se stal Felix Slováček (78), redakci ŽivotvČesku.cz svěřil, že nebyl na předávání cen pozván.

Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v Hudebním divadle Karlín. Moderování se ujala dvojice Aleš Háma (48) a Ondřej Sokol (50). Slavnostní večer si nenechala ujít řada pozvaných, kteří usedli v sále, ale ani televizní diváci. Už v úvodu byla cítit radost přítomných, že nová podoba ankety je pod patronací miliardáře a matematika Karla Janečka (48).

Mezi hosty v zaplněném hledišti karlínského divadla byla kromě nominovaných hudebníků také Ivana Gottová (45), která zároveň předávala cenu vítezi v kategorii Zpěvák, tedy Marku Ztracenému. Nešlo si nevšimnout, že byla ze situace dojata. Hudebník z podia poslal vzkaz své snoubence Marcele. "Jsi nejhezčí ženská v sále a chtěl bych poděkovat svým fanoušků," uvedl nadšeně a dočkal se potlesku od diváků v sále.

Zlatou slavicí za rok 2021 byla vyhlášena zpěvačka Ewa Farna. "Letos je to patnáct let, co jsem tu stála poprvé," řekla zpěvačka při přebírání ceny. Nedávno oznámila, že do rodiny čekají s manželem, kytaristou Martinem Chobotem druhého potomka. Že je v pokročilé fázi těhotenství, je patrné ze snímku.

Vítězem kategorie Kapela jsou Mirai. Frontman Mirai Navrátil (29) při děkovné řeči na jevišti ocenil prvenství pohledem do dospívajících let. Uvedl, že hity nominovaných kapel hráli na táboře či lyžařském výcviku. "Strašně moc děkujeme za všechny vaše hlasy," vzkázal fanouškům.

Kategorii Hip Hop & Rap ovládl Řezník. Pozornost na sebe strhl svým vyjádřením z pódia, kdy netajil radost z ukončení ankety před čtyřmi lety s odůvodněním, že česká pop music je na úplném dnu, sdělil kontroverzní hudebník. V roce 2013 byl pořadateli kvůli svým textům z ankety vyloučen.

Někteří hosté přišli na vyhlašování cen z pohřbu hudebníka Miro Žbirky (†69) a během galavečera se na něj nezapomnělo. Náhlé úmrtí připomněla při předávání cen skladba Fair Play, která se od diváků v sále dočkala potlesku vestoje.

Páteční večer prožíval sklesle hudebník Felix Slováček. Nebyl pozván a pro ŽivotvČesku.cz zlomeným hlasem svěřil, že mu to je líto. "Nikdo mě na Slavíky nepozval. Nechci říct, že jsem zklamaný... Ale řeknu zcela otevřeně, že bych se skutečně potěšil, kdybych tam mohl být se všemi známými a kamarády muzikanty," řekl zarmouceně.

V anketě hlasovalo téměř 210 tisíc hlasujících. Celkem nominovaným rozdali přes 1,6 milionu hlasů. Celonárodní anketu oživil pod svou patronací miliardář a matematik Karel Janeček (48). Lidé měli možnost hlasovat dle jeho nové metody nazvané D21.

Výsledky ankety:

Absolutní slavík: Marek Ztracený

Zpěváci:

 1. místo - Marek Ztracený
 2. místo - Pokáč (Jan Pokorný)
 3. místo - Richard Krajčo

Zpěvačky:

 1. místo - Ewa Farna
 2. místo - Lucie Bílá
 3. místo - Eva Burešová

Hudební skupiny:

 1. místo - Mirai
 2. místo - Kryštof
 3. místo - Kabát

Hip hop a Rap:

 1. místo - Řezník (Martin Pohl)
 2. místo - Marpo (Otakar Petřina)
 3. místo - Raego (Ladislav Pham)

Objev roku: Michal Horák

Nejstreamovanější česká skladba na internetu: Rozdělený světy (Viktor Sheen)

Nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls: Moje milá (Marek Ztracený)

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.