Přehledně: Do konce roku zbývá už jen šest svátků. Jak se vyplatí si vybrat volno pro prodloužené víkendy

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 9. 2021

Rok 2021 je už téměř ze tří čtvrtin za námi. Na následující měsíce připadá ještě šest státních svátků a z toho jen dva na víkendové dny. Letošní zbývající svátky přinášíme přehledně - v některých z nich se vyplatí si vybrat dovolenou a vytvořit si tak prodloužený víkend.

Ze zbývajících šesti svátků nevychází ani jediný na pondělí a s výjimkou Štědrého dne ani na pátek. Oba svátky vánoční pak připadají na sobotu a neděli. Zbývající svátky a konkrétní dny v týdnu, kdy je budeme slavit, přináší redakce ŽivotvČesku.cz v přehledu.

  • úterý, 28. září - Den české státnosti
  • čtvrtek, 28. října - Den vzniku samostatného Československa
  • středa, 17. listopadu - Den boje za svobodu a demokracii
  • pátek, 24. prosince - Štědrý den
  • sobota, 25. prosince - 1. svátek vánoční
  • neděle, 26. prosince - 2. svátek vánoční

První z vypsaných svátků, tedy Den české státnosti, připadá na úterý. Pokud si naplánujete dovolenou na pondělí 27. září, vytvoříte si tak prodloužený víkend. Podobně to bude možné i u Dne vzniku samostatného Československa, který vychází na čtvrtek. Pro prodloužený víkend si stačí vzít volno v pátek, tedy 29. října.

Den boje za svobodu a demokracii bude letos ve středu, v zaměstnání by tak bylo potřeba si vybrat celé dva dny dovolené a to libovolně buď před svátkem v pondělí a úterý, či po něm ve čtvrtek a pátek.

Štědrý den a oba svátky vánoční budeme slavit v pátek, sobotu a neděli. Tyto svátky tak samy o sobě vytvoří alespoň o den prodloužený víkend. Delší volno by bylo možné až po vybrání více dnů dovolené, konkrétně alespoň čtyř.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.