Přehnané a hloupé útoky, zastal se lidovecký europoslanec Zdechovský premiéra Fialy před slovní palbou v případu milion v kampeličce

Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský
Foto: Profimedia
Jiří Ovčáček | Redaktor a komentátor
[email protected]
Publikováno: 8. 2. 2024

Komentář: Předseda vlády Petr Fiala už řadu dnů čelí nepříjemnosti s případem vkladu necelého milionu korun v Podnikatelské družstevní záložně. Příležitosti se chopila opozice, která na premiéra útočí a slovní palbu stupňuje. Dokonce se pokusila svolat mimořádné jednání poslanců. Velmi ostré výpady stínového premiéra Karla Havlíčka z ANO proti ministerskému předsedovi odmítl ve vyjádření pro portál ŽivotvČesku.cz lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

"Jsem přesvědčen, že takto hloupě by neinvestoval ani bezdomovec, tak je namístě logická otázka, proč se tak učinilo. Myslím, že to chce každý slyšet. Já totiž nevěřím ani na minutu té pohádce o tom, že to bylo kvůli diverzifikaci rizika," zaburácel Karel Havlíček na jednání Poslanecké sněmovny, když se schylovalo z popudu opozice k mimořádnému jednání o Fialově vkladu v kampeličce. Díky vládní většině se ale nakonec schůze nekonala, nebyl schválen její program.

Ostré špílce z úst stínového premiéra z hnutí ANO nepovažuje za vhodné poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. "Je to přehnané a od pana Havlíčka fakt hloupé," poznamenal pro ŽivotvČesku.cz. Europoslanec se nedomnívá, že by Petr Fiala, který se za svá opomenutí v případě necelého milionu v záložně omluvil, dopustil vědomého pochybení. "Ani já bych nevěděl, že vložením peněz do nějaké instituce získávám podíl," podotkl Tomáš Zdechovský.

Na druhou stranu se lidovecký europoslanec domnívá, že v problému kolem Podnikatelské družstevní záložny by neměl být premiér Petr Fiala osamocen. "Tohle jsou věci, které měl řešit tým pana premiéra," poznamenal Tomáš Zdechovský pro ŽivotvČesku.cz. Případ kampeličky a premiérova necelého milionu začal po úvodní scéně nebezpečně bobtnat. Nikoliv v tom smyslu, že by na Petra Fialu vypadli další kostlivci ze skříně, ale média začala přinášet další informace o klientech záložny a zajímavých finančních tocích s vazbami na politické a byznysové prostředí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.