Premiéra filmu o Gottovi se stala událostí roku. Přehled slavných tváří, které toužily po Karlovi, byl nekonečný

Tereza Pergnerová (vlevo), Bolek Polívka s partnerkou, Ivanna Gottová a Leona Machálková (vpravo) na premiéře filmu Karel
Tereza Pergnerová (vlevo), Bolek Polívka s partnerkou, Ivanna Gottová a Leona Machálková (vpravo) na premiéře filmu Karel
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 10. 2021

Česká republika má za sebou filmovou událost roku, konečně proběhla dlouho očekávaná premiéra dokumentu Karel, za kterým stojí režisérka Olga Špátová Malířová (37). Na červeném koberci ve Slovanském domě se promenádovaly slavné tváře a premiéru si nechala ujít jen hrstka umělců. "Vždy, když Karel Gott vstoupil do místnosti, přišlo s ním něco jedinečného," sdělila svůj pohled na legendu hudebního světa pro ŽivotvČesku.cz moderátorka Tereza Pergnerová (47).

V epicentru pozornosti byla hlavně rodina zesnulého velikána. Na červeném koberci ve Slovanském domě se představila okouzlující vdova Ivana Gottová (45), kterou při emotivním okamžiku podpořily její dcery Charlotte Ella (15) a Nelly Sofie (13).

Premiéru filmu, který v sobě dokázal spojit humorné okamžiky s těmi, kdy běhá mráz po zádech, si nenechali ujít lidé, které Karel Gott považoval za své přátele. Dorazily také tváře, kterým Mistr pomohl s kariérou v českém šoubyznysu, který dokonale znal a miloval.

Zhlédnout dokument, který příznivě hodnotí i filmová kritika, přišli mimo jiné Michal David (61), Bolek Polívka (72), Heidi Janků (58), Vendula Pizingerová (49), Leona Machálková (54), Lucie Borhyová (43) či Šárka Grossová (51) s dcerami a řada dalších.

"Bylo to nádherné, opravdu krásné, jděte na to do kina, stojí to za to. Je to citlivě udělaný film, opravdu se mi moc líbil," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Vendula Pizingerová. Snímky slavných osobností, které si premiéru nenechaly ujít, naleznete v galerii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.