Přes Česko bude přecházet frontální systém. Přelom ledna a února ovlivní vítr a tvorba sněhových jazyků

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 1. 2023

Po místy slunečné neděli, začne oblačnosti a srážek přibývat hned v pondělí. "A také se rozfouká – největrnějším dnem bude hned pondělí a noc na úterý, to se nárazy větru budou pohybovat nejčastěji mezi 50 až 70 km/h, na Českomoravské vrchovině až na 90 km/h, na vrcholcích hor až kolem 110 km/h. Ale větrný bude celý příští týden," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"Na horách ale bude zůstávat pravé zimní počasí a výška sněhové pokrývky bude narůstat – tvořit se budou sněhové jazyky a závěje, v nížinách bude během příštího týdne i pršet a teploty se v maximech zastavovat až kolem 5 °C. V horských oblastech ale budou zůstávat nejlepší podmínky pro lyžování od začátku ledna," upřesnila odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz s tím, že sněžení bude na horách i trvalé – do konce příštího týdne napadne až kolem 30 centimetrů nového sněhu.

Neděle přinese nejméně oblačnosti z celého týdne a nejstudenější ráno - bude polojasno až oblačno, na horách ojediněle sněžení nebo sněhové přeháňky. Noční teploty -5 až -10 °C, Denní teploty stále nízko -3 až 1 °C.

Hned v pondělí bude přes Česko přecházet frontální systém - bude oblačno až zataženo, na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách i déšť se sněhem nebo déšť. Noční teploty -2 až -6 °C, ojediněle až -8 °C. Denní teploty 0 až 5 °C.

V úterý lze očekávat oblačno až zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách i déšť se sněhem nebo déšť. Noční teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 0 až 5 °C.

Ve středu si počasí připraví oblačno až zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách déšť. Noční teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 3 až 7 °C.

Ve čtvrtek je možné počítat s tím, že zavládne oblačno až zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách déšť. Noční teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 1 až 5 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách déšť nebo déšť se sněhem. Noční teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 1 až 5 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.