Přes Česko bude přecházet teplá fronta od západu. Meteoroložka promluvila o výhledu počasí na víkend

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 3. 2023

Konec týdne bude bohatý na srážky a větrný – nárazy větru se budou pohybovat kolem 55 km/h. V neděli se od vyšších poloh opět vyskytnou srážky sněhové, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Středa odstartovala na celém území mrazem - nejnižší teploty tentokrát hlásil východ území, a to vlivem malé oblačnosti. Odpolední teploty ale už v porovnání s předchozími dny udělají skok směrem nahoru. Více oblačnosti očekáváme v Čechách, kde bude převládat velká oblačnost - oblačno až zataženo. Ranní slabé sněžení na jihozápadě území se bude během odpoledne měnit na déšť. "Na Moravě a ve Slezsku bude oblačno až polojasno. Odpolední teploty na teploměru jen mezi 7 až 11 °C. Zpočátku dne bude vát slabý vítr, postupně mírný jihozápadní do 20 km/h," upřesnila odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Během noci na čtvrtek bude přes Česko přecházet teplá fronta od západu. Mrazů se už obávat nemusíme. Bude převládat velká oblačnost - zataženo až oblačno, od západu na většině území slabý déšť nebo přeháňky. Na východě území zpočátku noci až polojasno. Ranní teploty 8 až 4 °C.

Také čtvrteční odpoledne bude bohaté na srážky - deštníky nepustíme z ruky. Ráno a dopoledne bude oblačno až zataženo, přeháňky pouze ojediněle, odpoledne bude docházet k dalšímu přibývání oblačnosti, postupně od západu na většině území s deštěm. Odpolední teploty na teploměru jen mezi 13 až 16 °C. Během dne zesílí vítr a jeho nárazy se budou přechodně zastavovat kolem 55 km/h.

V pátek bude oblačno až zataženo, během odpoledne na většině území déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 12 až 16 °C.

Počasí o víkendu:

V sobotu lze očekávat oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor sněžení. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 10 až 14 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh i srážky sněhové. Ranní teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 5 až 10 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.