Přesná pravidla pro dětské tábory obdržíme do konce týdne, věří organizátor. PCR test bude nutností

Letní tábor - ilustrační foto
Letní tábor – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2021

Letní prázdniny odstartují už za 5 týdnů a organizátoři dětských táborů stále neobdrželi od ministerstva zdravotnictví přesné znění opatření, za jakých podmínek bude možné setkání dětí pořádat. "Bližší specifikace k pořádání táborů jsme zatím nedostali. Hlavní hygienička mluvila o tom, že jsme materiály již dostali, ale asi myslela původní loňskou verzi, kterou jsme připomínkovali," řekl pro ŽivotvČesku.cz ředitel České rady dětí a mládeže Ondřej Šejtka.

Pro letní tábory budou podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové platit stejná pravidla jako loni. Děti budou ale muset mít navíc testy nebo doklad o prodělané nemoci. O frekvenci testů, které mají hradit zdravotní pojišťovny v létě, bude vláda rozhodovat v pondělí. Zatím není formou opatření přesně specifikováno, jaký test se bude vyžadovat a kdo ho bude hradit. Hlavní hygienička ale minulý týden uvedla, že se uvažuje o PCR testu, který by měl být hrazen ze zdravotního pojištění.

"Bližší specifikace k pořádání táborů jsme zatím nedostali. Hlavní hygienička mluvila o tom, že jsme materiály již dostali, ale asi myslela původní loňskou verzi, kterou jsme připomínkovali. Pořád předpokládáme, že do konce týdne dostaneme definitivní verzi. Zatím platí, že děti na tábor pojedou na základě PCR testu," řekl pro ŽivotvČesku.cz ředitel České rady dětí a mládeže Ondřej Šejtka s tím, že ministerstvo zřejmě chce mít jistotu, že PCR testy budou hrazeny opravdu ze zdravotního pojištění a nedojde k přímému finančnímu zatížení rodičů.

"Podle informací, které mám nyní k dispozici, budou podmínky kopírovat loňské nařízení. Bude ale potřeba test. Musíme ale počkat na písemnou podobu toho opatření. Zatím k dispozici přesné znění opatření nemáme," uvedla v pro ŽivotvČesku.cz mluvčí krajské hygienická stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová.

Vláda by v pondělí měla projednat frekvenci testů, které mají hradit zdravotní pojišťovny. Zatím se předpokládá, že během letních prázdnin budou dva PCR testy měsíčně hrazeny ze zdravotního pojištění.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.