Přesně 39 let v manželství. Moderátor Marek Eben promluvil o svých dvou milovaných ženách

Marek Eben se svou milovanou manželkou
Marek Eben se svou milovanou manželkou
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 4. 2021

Pro pamětníky je Válečkem z televizních Kamarádů, pro mladší oblíbeným moderátorem taneční soutěže. Řeč je o Marku Ebenovi (63), který si svou lásku, herečku Markétu Fišerovou (61), vzal už v roce 1982. Od té doby nezpřetrhalo jejich pouto nic, i přes to, že osud jim společně uštědřil několik tvrdých životních ran. V současnosti ani pandemie koronaviru výrazně nezasáhla do jejich životů. "Protože moje manželka patří do ohrožené skupiny, vzhledem ke svému handicapu, a moje maminka, které je dvaadevadesát let, rovněž, tak se snažíme rizikům epidemie nechodit moc naproti," řekl nedávno pro ŽivotvČesku.cz charismatický moderátor.

Podle všeho jsou dnes osudové ženy Marka Ebena očkované proti zákeřné nemoci. S manželkou se jeden z nejlepších českých »spíkrů« potkal v jejím rodišti v Kladně. Markéta Fišerová byla totiž jednou z nejkrásnějších českých hereček. Od dětství měla pěvecký a pohybový talent. Na přání rodiny tak nastoupila na konzervatoř, školu dokončila v roce 1981 a šla do kladenského Divadla Jaroslava Průchy.

Marek Eben měl v době seznámení s Markétou Fišerovou za sebou už několik filmových zkušeností, vždyť třeba roli Válečka v seriálu Kamarádi hrál ztvárnil ve svých 12 letech.

Problémy slavného páru začaly krátce po svatbě. U herečky se po prodělání chřipky objevil zánět srdečního svalu a tuberkulózní nález na plicích. Brzy ještě otěhotněla, vše skončilo předčasným porodem a úmrtím miminka.

Když se dostávali z těžké životní rány, přišla další. V den Markétiných 26. narozenin oba herci odpočívali večer doma u televize, když herečka zničehonic začala vidět rozmazaně, zamlženě a silně ji rozbolela hlava. Následoval převoz do nemocnice, kde upadla do kómatu. Prodělala mozkovou mrtvici a lékaři jí dávali jen malé šance. Nakonec ukázala svou obrovskou sílu a touhu po životě. Bohužel ale ochrnula.

O rozvodu jako řešení problémů Marek Eben nikdy neuvažoval. Naopak ukázal, že je opravdový chlap a milující manžel. Herečky zdravotní stav se jen zlepšoval a po čase začala Markovi dělat doprovod i na společenské akce. Ebenovi se později přestěhovali do bezbariérového domku kousek od Karlových Varů.

Překonali i těžké momenty v souvislosti s epidemií koronaviru. "Snažíme se nepanikařit. Ale protože moje manželka patří do ohrožené skupiny, vzhledem ke svému handicapu, a moje maminka, které je dvaadevadesát let, rovněž, tak se snažíme rizikům epidemie nechodit moc naproti. Snad výhodou je, že přebýváme u Karlových Varů v malé vesnici, kde je omezený počet lidí," řekl nedávno pro ŽivotvČesku.cz Marek Eben, jehož precizně dělaná práce ho v minulosti opakované vynášela na první příčku televizní divácké ankety, kterou vysílala nejsledovanější tuzemská komerční stanice.

Marek Eben je nejen skvělý moderátor, ale ještě lepší manžel. Společně se svou milovanou ženou překonali těžké životní nástrahy, letos jsou spolu 39 let v manželství.

Už na počátku epidemie koronaviru v Česku se v médiích často objevoval prezident České sto...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu