Přesně 6 let v manželství. Prezidentovi představený kandidát na ministra Ivan Bartoš ukázal snímky ze svatby

Ivan Bartoš s manželkou Lydií Frankou
Ivan Bartoš s manželkou Lydií Frankou
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 11. 2021

Lídr koalice SPOLU a předseda ODS Petr Fiala (57) bude jmenován premiérem 26. listopadu na zámku v Lánech. Řekl to po jednání s prezidentem Milošem Zemanem (77), kterému představil, jak má vypadat nová vláda. Mezi kandidáty na ministerský post je šéf Pirátů Ivan Bartoš (41), pro něhož středa 17. listopadu má několik velkých významů. Ten hlavní je, že jde o šestý rok v manželství s Lydií Frankou Bartošovou (38), s níž vychová dvě děti.

"17. listopad a s nim související státní svátek vnímám velmi silně. A to jak v jeho historickém kontextu jako Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva, které se váží k událostem jak k roku 1989, tak k roku 1939, tak i v rovině osobní. Tento den jsme si i v vzhledem k našemu vztahu k hodnotám, které reprezentuje, řekli před 6 lety s manželkou Lydií Frankou manželské »ano« v Kostele svatého Václava na Zderaze před farářem Církve československé husitské," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, jehož strana v pondělí hlasováním členů rozhodla, že vstoupí do koaliční vlády.

Pro Ivana Bartoše to znamená post ministra pro místní rozvoj a digitalizaci. Pro jeho manželku skutečnost, že jejího osudového muže čeká zodpovědná práce. A to nejen v nové pozici, ale i doma, kde společně vychovávají ročního syna Bertrama a starší dceru Amelii, kterou má Lydie Franka z předchozího vztahu.

"Nejen v den výročí svatby, ale každý den, ať radostný či smutný, si uvědomuji, jaké štěstí mne potkalo, že s Lydií stojíme bok po boku i to, že můžeme žít, pracovat i radovat se s lidmi a přáteli okolo nás. Za to děkuji. Proto se na 17. listopad vždy jak s rodinou tak s přáteli těšíme. Společně jsme ho i dnes doma oslavili," dodal pro ŽivotvČesku.cz politik, který si uvědomuje, že nemůže chybovat ani na jednom »bojišti«.

S navrženými kandidáty se chce hlava státu po jmenování Petra Fialy v dalších zhruba deseti dnech sejít. A pak může být jmenována vláda jako celek. Zhruba do tří týdnů. Na nové vládě se domluvili politici ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a STAN. Společně se budou opírat o 108 poslanců ve Sněmovně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.