Reklama:

Přesně před třemi lety zemřel Jan Kočka mladší. Pod vlivem návykových látek boural v protisměru, tak dnes vypadá jeho hrob

Autor: ŽivotvČesku | Hrob Jana Kočky
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 9. 2021

Přesně před třemi lety došlo k tragické nehodě, kterou na dálnici D11 pod vlivem návykových látek způsobil Jan Kočka mladší (†28). V protisměru naboural čelně do vozu, jehož řidičem byl stejně starý Miroslav V. Na místě oba muži zemřeli. Pohřeb člena klanu Kočkových byl velkolepý a smuteční průvod zablokoval dopravu v části Prahy. Místo jeho posledního odpočinku se nachází na pražských Olšanech a stále je velmi dobře udržované.

Reklama:

Klan Kočkových se musel rozloučit už s několika členy rodiny a 28. září 2018 byl jedním z nich i korunní princ Jan Kočka mladší, který zemřel při autonehodě na dálnici D11. Pod vlivem alkoholu a drog vjel do protisměru, kde se střetl s dalším vozem. Ani jeden z řidičů nehodu nepřežil. Pohřeb Jana Kočky ml. pak rozdělil veřejnost na dva tábory, kdy část dávala najevo rozlícení z toho, že za muže, který pod vlivem omamných látek zmařil nejen svůj život, bylo možné umožnit průvod, který v části Prahy zablokoval dopravu.

Reklama:

Hrob Jana Kočky mladšího na pražských Olšanech se několik měsíců po jeho smrti stal velmi vyhledávaným místem. Navštěvovat ho chodili lidé, kteří klan osobně neznají, ale mnozí se přišli podívat jen ze zvědavosti. Náhrobní deska byla květinami pokrytá tak, že téměř nebylo vidět jediná část kamene. Přestože záplavy květin už na hrobě nejsou, je evidentní, že je dobře opečovávaný a že blízcí dodnes chodí na hřbitov často vzpomínat.

Redakce ŽivotvČesku.cz se nedávno na místo vypravila a na hrobě se nachází svíčky a také několik sošek andělů. Jan Kočka mladší zůstává v srdcích pozůstalých nezapomenut a vzhled místa jeho posledního odpočinku tomu odpovídá.

Jan Kočka mladší byl známý pro svůj bujarý životní styl a od počátku se spekulovalo, že tragickou nehodu způsobil pod vlivem omamných látek. To se nakonec potvrdilo. "Řidič Mercedesu měl 3,5 promile v krvi a blíže nespecifikované malé množství kokainu," potvrdil státní zástupce Martin Staněk.

Honosného pohřbu se tehdy zúčastnila řada osobností veřejného života. Tehdy nechyběli zpěváci Michal David či Daniel Hůlka, prezidentův poradce Nejedlý a řada dalších.

Hrob Jana Kočky mladšího
Hrob Jana Kočky mladšího
Foto: ŽivotvČesku
Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: