Přestal jíst maso a ukázal tělo bez trička. Petr Zvěřina uvedl, že mu stačí jen 6 hodin týdně k tomu, aby měl skvělou postavu

Petr Zvěřina
Petr Zvěřina
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 4. 2023

Petr Zvěřina, kterého si televizní diváci pamatují z reality show, jež se odehrávala v uzavřeném prostoru vily, od svých 16 let pravidelně navštěvuje fitness centrum. Díky tomu si udržuje stabilní váhu a parádní postavu. Aktuálně se na žádost redakce ŽivotvČesku.cz pochlubil snímkem bez trička, které dokazuje, že i v pětačtyřiceti letech se člověk může udržovat ve skvělé kondici. Novinkou v jeho životě je, že ze svého jídelníčku »vypustil« maso. "Musím říct, že se cítím lépe. Může jít o dočasný jev, to zatím nevím. Progres po fyzické stránce však vnímám," uvedl někdejší kontroverzní účastník VyVolených.

Proslavil se hláškou, že na Václavák nepřijel na babetě, kterou vyřkl ve zmíněné reality show vysílané v roce 2005. Účastník soutěže, ve které vítěz získal ceny v celkové výši 11 milionů korun, už tehdy předvedl, že sport - zejména posilovna - je jeho koníčkem.

"Cvičím od puberty, a to mi vydrželo prakticky dodnes. Řekl bych, že právě díky tomu si udržuji postavu bez nějakých mimořádných váhových výkyvů. Jde vlastně už o zvyk, který vnímám, že je prospěšný pro fyzický vzhled i celkové zdraví," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Petr Zvěřina s tím, že nedávno významně změnil své stravování.

"Je to pár měsíců zpět, co jsem přestal jíst maso a celkově jsem se začal cítit lépe. To se odrazilo i na celkovém vzhledu, kdy se mi podařilo ještě lépe zformovat postavu, více ji vyrýsovat. Že bych však v současnosti řekl, že se k masu nikdy nevrátím, to nikoliv. Zkrátka pro vlastní pocit spokojenosti mi v současnosti stáčí, abych čtyřikrát týdně na hodinu zašel do fitness centra a dal si saunu, což jsou tak dvě hodiny týdně, a těch šest hodin je pro mě přímo zázračných," popsal pro ŽivotvČesku.cz Petr Zvěřina svůj recept vedoucí k vnitřní pohodě.

"Kromě masa a masných výrobků jím ale všechno, na co mám chuť. Samozřejmě se nepřejídám, ale poslouchám své tělo, které si vždy řekne, co potřebuje. Tak mu to dám," doplnil s úsměvem někdejší účastník show VyVolení.

Reality show VyVolení spočívala v tom, že se do jedné vily nastěhovalo patnáct lidí, kteří tam spolu pobývali 24 hodin denně. Následně pak každý týden jeden z nich musel na základě hlasování diváků odejít. Vítězem první řady se stal kuchař Vladko Dobrovodský.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.