Převoz Roberta Fica se nekoná. Nemocnice promluvila o aktuálním vývoji jeho zdravotního stavu

Premiéra Roberta Fica převážejí po střelbě do nemocnice
Premiéra Roberta Fica převážejí po střelbě do nemocnice
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 5. 2024

Postřelený slovenský premiér Robert Fico dále zůstává v péči nemocnice v Banské Bystrici. To, že jeho převoz do jiného zdravotnického zařízení se nekoná, vyplývá z vyjádření nemocnice na Facebooku. Zdravotní stav předsedy slovenské vlády je prý stabilizovaný a začíná se zlepšovat. Přesto zůstává Slovensko nadále v šoku z toho, co se minulou středu ve městě Handlová odehrálo. Redakce ŽivotvČesku.cz se na místo tragické události o víkendu vypravila, místní událost velmi špatně nesou.

Fakultní nemocnice F. D. Roosvelta v Banské Bystrici vydala v pondělí zprávu na sociální platformě Facebook o aktuálním zdravotním stavu slovenského premiéra Roberta Fica. Jeho stav je stabilizovaný a pomalu se zlepšuje.

"Po dnešním konziliu je pacientův stav stabilizovaný. Klinicky se zlepšuje, komunikuje, zánětlivé hodnoty pomalu klesají. Pan premiér nadále zůstává v naší péči," uvedla nemocnice v dopoledních hodinách.

Převoz premiéra do jiného zdravotnického zařízení, o kterém se jednalo údajně už v pátek, tedy zřejmě stále není možný. Z atentátu na Roberta Fica se obyvatelé Handlové budou ještě dlouho vzpamatovávat. Redakce ŽivotvČesku.cz se na místo bezprecedentního činu vydala.

Na tamním náměstí před Domem kultury, kde ke střelbě došlo, zůstala v jednom ze stromů »památka«, na kterou ale Handlovští budou neradi vzpomínat. Pátá kulka, která mohla být pro premiéra smrtící, zasáhla kmen stromu, jak ukazují snímky v galerii. Kulku odborně policisté vyjmuli a v kůře stromu po ní zbyl jen vyříznutý čtvereček.

Redaktor portálu ŽivotvČesku.cz s občany Handlové hovořil a dá se shrnout, že drtivá většina je z tragického činu otřesena.

"Fico tu má dost podporovatelů. Handlová je místem, kde ho většina volila. Atentát ale odsuzují i ti, kteří Fica nemusí. Alespoň to mi takhle říkají zákazníci," uvedla tamní taxikářka.

"Nikdo tady z toho nemá radost, protože sem ten střelec přijel odjinud, nebyl to ani místní. A nevrhá to na nás dobré světlo. Víc to komentovat nebudu, nezlobte se, je to hrůza. Sleduji zprávy, ani u vás (myšleno v České republice) to není úplně dobré. Společnost je hodně rozdělená, to je špatně," uvedl pro ŽivotvČesku.cz postarší senior Ľudovít.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.