Prezident Miloš Zeman má o svém nástupci jasno. Mluvčí Hradu promluvil o Andreji Babišovi ve dvou rovinách

Miloš Zeman a hradní mluvčí Jiří Ovčáček
Miloš Zeman a hradní mluvčí Jiří Ovčáček
Foto: Petr Horník / Právo / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 8. 2021

Bookmakeři sázkových kanceláří jednoznačně favorizují v další prezidentské volbě současného premiéra Andreje Babiše (66). Jeho rivalem by mohl být armádní generál ve výslužbě Petr Pavel (59). Šéfa vládního kabinetu si umí jako svého nástupce představit i současný prezident Miloš Zeman (76). Pro ŽivotvČesku.cz promluvil mluvčí Hradu, jak se hlava státu dívá v současnosti na to, že by ho Babiš ve funkci vystřídal. "Může být nejdříve premiér a potom prezident," uvedl Jiří Ovčáček (42).

I když mandát Miloše Zemana končí v březnu 2023, téma ohledně toho, kdo bude jeho nástupcem, rezonuje společností. Zeman o víkendu naznačil, že by svůj úřad mohl předávat Babišovi. "Může být nejdříve premiér a potom prezident," zopakoval slova prezidenta z nedělního rozhovoru pro Blesk mluvčí Hradu pro ŽivotvČesku.cz k dotazu, proč právě Andreje Babiše hlava státu favorizuje.

Třeba sázková kancelář Fortuna favorizuje šéfa hnutí ANO v prezidentské volbě s kursem 2,4:1. Zmíněného generála ve výslužbě Petra Pavla kursem 4,5:1. Třeba Tomio Okamura je »ohodnocen« kursem 85:1.

Mezi možnými kandidáty by se v další prezidentské volbě mohla objevit jména jako senátoři Marek Hilšer (45) a Pavel Fischer (55). Hudebník a exministr Michael Kocáb (67) se k možné kandidatuře kladně také vyjádřil. O kandidatuře uvažuje rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová (47), již dříve se podobně vyjádřila právnička Klára Long Slámová (43).

Necele dva týdny zbývají do voleb, ve kterých se rozhodne, kdo bude novým premiérem České ...

Andrej Babiš zatím o funkci prezidenta zájem veřejně neprojevuje. Netají se tím, že chce vyhrát volby do Poslanecké sněmovny a být znovu premiér.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu