Prezident Miloš Zeman pronesl vánoční poselství. Promluvil o epidemii, očkování, kritizoval opozici

Prezident Miloš Zeman
Prezident Miloš Zeman
Foto: Hrad.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 12. 2020

Prezident Miloš Zeman (76) hodinu po poledni přednesl svůj tradiční vánoční projev - poselství. Předtočeno bylo ze zámku v Lánech. Prezident v něm začal o tom, že situace není lehká, a to zejména kvůli epidemii koronaviru.

Šlo už o osmý Zemanův projev jako hlavy státu o vánočních svátcích. Pro ŽivotvČesku.cz na něj už dříve upozornil mluvčí Jiří Ovčáček.

"Dne 26. prosince mě čeká práce, pan prezident natáčí v Lánech vánoční poselství. Už poosmé, je to hezká tradice, tak se těším," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček, který ctí tradice a nepatří mezi modernisty, ale je spíše konzervativec.

Zeman ve svém projevu mluvil zejména o epidemii a očkování. Dále kritizoval opozici, která aktuálně u lidí posiluje v souvislosti s preferencemi před nadcházejícími volbami. Dále se Zeman obul do médií.

Zeman své letošní poselství označil za smutné kvůli epidemii, očkování ale považuje za »svítání na obzoru«. "Chtěl bych všechny občany vyzvat, aby se nechali očkovat a nedali nic na ty, kdo vyzývají, abychom nenosili roušky, abychom se nenechali očkovat a žili tak, jak by epidemie vůbec neexistovala," uvedl.

Zeman dále poděkoval zdravotníkům, hasičům, policistům a vojákům za práci při epidemii covidu. Ocenil i vládu. "Bojuje, zatímco jiní jen mluví, řekl v předtočeném projevu.

Dále hlava státu ocenila vládu, že našla odvahu zadlužit Česko při zvládání dopadů epidemie covidu-19. Přeje si dlouhodobé a státem garantované úvěry. Neopomenula poděkovat dobrovolníkům za pomoc při epidemii. Stálo by za úvahu, aby vznikl zákon, který by umožnil dobrovolníkům efektivně pomáhat.

Prezident se poprvé od srpnové operace zlomené ruky ukázal veřejně bez ortézy na zraněné paži.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.