Prezident Miloš Zeman prozradil svůj názor na nouzový stav. Životy lidí jsou alfou a omegou, říká

Prezident ČR Miloš Zeman
Prezident ČR Miloš Zeman
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 9. 2020

Vláda od středečního dopoledne vysvětluje důvody a dopady vyhlášení nouzového stavu. Kabinet premiéra Andreje Babiše upřesnil, že nouzový stav sám o sobě nezavádí žádná opatření. Nikdo nechce zavírat ani obchody, ani restaurace. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil prezident Miloš Zeman (76).

"Pan prezident tomuto návrhu rozumí, situace je totiž složitá. Hlavní je ochrana lidského života, to musí být alfou a omegou konání všech politiků," uvedl pro ŽivotvČesku.cz vyjádření prezidenta České republiky jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Podle ministra zdravotnictví je Romana Prymuly nouzový stav potřebný kvůli opatřením ke snížení reprodukčního čísla zvyšování počtu nakažených. Dále k udržení stabilního systému ve zdravotnictví.

Kvůli koronaviru chce ministr omezit vnitřní aktivity maximálně na 10 lidí, venkovní na 20 lidí. Utkání profesionálních sportů mají být od příštího týdne zcela bez diváků. Zrušeny budou například velké hudební koncerty. Omezeny budou opery a muzikály, a to z důvodu, že při zpívání dochází k masivnímu šíření viru.

Dále podle Prymuly v divadlech, kde budou moci být představení činohry a baletu, budou zrušeny občerstvovací přestávky. U svateb bude limit do 30 osob.

Ministr zdravotnictví chce nouzový stav od nadcházejícího pondělí. Jeho trvání je na dobu 30 dnů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.