Prezident Pavel se zranil při jízdě na motorce, pozorovat ho budou v nemocnici. Slova jeho poradce Petra Koláře

Prezident Petr Pavel
Prezident Petr Pavel
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2024

Prezident Petr Pavel se ve čtvrtek večer zranil při jízdě na motorce. Podle Pražského hradu nejsou zranění vážná. I tak ale bude hlava státu muset strávit nějaký čas v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) na pozorování. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil jeho poradce pro mezinárodní vztahy a takzvaný přítel po boku Petr Kolář. Z jeho slov vyplynulo, že má pouze »kusé informace«.

"Prezident republiky se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si krátké pozorování v ÚVN. Více informací zveřejníme, až budou k dispozici," uvedl Hrad na svém oficiálním účtu na sociální platformě X ve čtvrtek ve večerních hodinách.

Policie k události uvedla, že ji nebude vyšetřovat jako dopravní nehodu. "Ke zranění nedošlo na pozemní komunikaci, ale na uzavřeném sportovním okruhu a z tohoto důvodu věc nešetříme jako dopravní nehodu," stojí ve vyjádření.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila Petra Koláře, který informaci o tom, že prezident měl nehodu, již získal. "Jenom doufám, že informace, které jsou kusé, které mám, jsou pravdivé - tedy, že se mu nic nestalo. Držím mu palce," řekl bývalý diplomat, který byl mimo jiné země v minulosti velvyslancem v Rusku a USA a s prezidentem Pavlem spolupracoval už před jeho zvolením do čela státu, radil mu především v zahraničněpolitických otázkách. 

Prezident Pavel je známý svou vášní k motorkám, často využívá svůj koníček jako formu relaxace a úniku od náročných povinností hlavy státu. Vlastní cestovní enduro BMW GS1250.

Pavel často zmiňuje, že jízda na motorce mu poskytuje pocit svobody a adrenalinu, což je pro něj důležité k udržení rovnováhy mezi pracovním a osobním životem. Navzdory rizikům, která jízda na motocyklu přináší, Pavel tuto zálibu neopustil ani po nástupu do prezidentského úřadu.

Zároveň je znám jeho přestupek, kdy vyrazil na motorce bez helmy, a to v loňském roce v srpnu. Incident se stal v obci Rtyně v Podkrkonoší. I když policie nemohla prezidenta pokutovat kvůli jeho imunitě, Pavel se za přestupek veřejně omluvil a slíbil, že věnuje peníze na pomoc motorkářům, kteří se cizí vinou ocitli na invalidním vozíku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.