Reklama:

Prezident Pavel stráví část dovolené na chalupě, část na motorce v zahraničí

Prezident Petr Pavel
Prezident Petr Pavel
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář, ČTK | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 7. 2024

Prezident Petr Pavel bude letos část dovolené trávit v Česku na chalupě, část na motorce v zahraničí, a to ve více zemích. Řekl to dnes Českému rozhlasu Radiožurnálu. Termíny podle něj Hrad zveřejní. V souvislosti s jízdou na motorce to není tak dlouho, kdy musel být krátce hospitalizován. Pro ŽivotvČesku.cz v kontextu události tehdy promluvil jeho poradce pro mezinárodní vztahy a takzvaný přítel po boku Petr Kolář.

Reklama:

Loni si Pavel vybral dovolenou v srpnu, přerušil ji 21. srpna kvůli tradiční akci u Českého rozhlasu, která připomněla oběti invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

Podle serveru Lidovky.cz pak Pavel strávil v únoru dovolenou ve Španělsku, nicméně prezidentská kancelář o tom neinformovala. "Pokud vím, tak jsem o dovolené v únoru informoval. Jen nebyla známa přímá konkrétní destinace. Je to z bezpečnostních důvodů," řekl dnes prezident.

Reklama:

Pokud jde o nehodu prezidenta na motorce, stala se v druhé polovině května - redakce ŽivotvČesku.cz o události, která naštěstí nebyla vážná, informovala. Pavel musel strávit krátký čas v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) na pozorování.

Redakce ŽivotvČesku.cz tehdy oslovila Petra Koláře, který uklidnil, že situace by neměla být vážná. "Jenom doufám, že informace, které jsou kusé, které mám, jsou pravdivé - tedy, že se mu nic nestalo. Držím mu palce," řekl bývalý diplomat, který byl mimo jiné země v minulosti velvyslancem v Rusku a USA a s prezidentem Pavlem spolupracoval už před jeho zvolením do čela státu, radil mu především v zahraničněpolitických otázkách. 

Prezident Pavel je známý svou vášní k motorkám, často využívá svůj koníček jako formu relaxace a úniku od náročných povinností hlavy státu. Vlastní cestovní enduro BMW GS1250.

Pavel často zmiňuje, že jízda na motorce mu poskytuje pocit svobody a adrenalinu, což je pro něj důležité k udržení rovnováhy mezi pracovním a osobním životem. Navzdory rizikům, která jízda na motocyklu přináší, Pavel tuto zálibu neopustil ani po nástupu do prezidentského úřadu.

Zároveň je znám jeho přestupek, kdy vyrazil na motorce bez helmy, a to v loňském roce v srpnu. Incident se stal v obci Rtyně v Podkrkonoší. I když policie nemohla prezidenta pokutovat kvůli jeho imunitě, Pavel se za přestupek veřejně omluvil a slíbil, že věnuje peníze na pomoc motorkářům, kteří se cizí vinou ocitli na invalidním vozíku.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: