Prezident Zeman podle Ovčáčka trpí dehydratací. Nechápu, proč celé Česko den nic nevědělo, kritizuje Long Slámová

Miloš Zeman a Jiří Ovčáček
Miloš Zeman a Jiří Ovčáček
Foto: Petr Horník / Právo / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 9. 2021

Prezident Miloš Zeman (76) není ohrožen na životě a podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka (42) standardní vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici ukázala, že prezident trpí dehydratací. Kandidátka na prezidentku Klára Long Slámová (44) nerozumí tomu, proč Hrad den k prezidentově stavu mlčel. Podle ní není možné, aby občané Česka 24 hodin nevěděli, co s prezidentem je. "Budoucí prezident, ať to bude kdokoliv, by si měl vybrat takový tým, který bude schopný komunikovat, když on bude z nějakého důvodu indisponován," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Vyšetření prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici nezjistila žádné problémy, které by ho ohrožovaly na životě. Trpí dehydratací a mírným vyčerpáním, uvedl Jiří Ovčáček ve čtvrtek dopoledne na webu Pražského hradu.

Co se s prezidentem 24 hodin dělo, vyvolalo řadu spekulací. Hradní mluvčí žádné informace občanům během středy neposkytl, pouze na svých sociálních sítích sdílel modlitby a citáty z Bible. Ovčáčkovo upínání se ke křesťanské symbolice vyvolávalo další otázky, zda se opravdu jedná o rutinní kontrolu nebo zda prezident bojuje o život.

"Budoucí prezident, ať to bude kdokoliv, by si měl vybrat takový tým, který bude schopný komunikovat, když on bude z nějakého důvodu indisponován. Není možné, aby občané České republiky den a noc netušili, co se s prezidentem děje. Pokud se navíc nyní komunikuje, že prezident na životě ohrožen není a že se jednalo o plánované běžné vyšetření, tak to dlouhé mlčení, které nahrávalo různým spekulacím, opravdu nechápu," vyjádřila pro ŽivotvČesku.cz znepokojení nad přístupem Hradu kandidátka na prezidentku Klára Long Slámová.

Podle Jiřího Ovčáčka lékaři v případě Miloše Zemana provedli zevrubné zdravotní vyšetření, které se skládalo z krevních odběrů, CT a sonografie. Podle hradního mluvčího lékaři nezjistili nadlimitní hodnoty u cukrovky. U prezidenta přetrvává neuropatie dolních končetin.

"Nyní se dokončí rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, zahrnující infuze, v příštím týdnu plánuje prezident republiky normální pracovní program," dodal Jiří Ovčáček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.