Prezidentka Čaputová má nového partnera. Juraj Rizman potvrdil, že s hlavou státu tvoří pár

Zuzana Čaputová a její partner Juraj Rizman
Zuzana Čaputová a její partner Juraj Rizman
Foto: Twitter
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 5. 2020

Od začátku týdne jde o oficiální zprávu. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová není sama, ale má nového partnera. Po boku 46leté hlavy státu se už delší dobu objevoval 44letý Juraj Rizman. Jde o bývalého šéfa slovenské sekce ekologické nevládní organizace Greenpeace. Nyní potvrdil, že prezidentka je jeho partnerkou.

Ano, jsme spolu, a pokud dovolíte, víc se k tomu nebudu vyjadřovat,“ netajil dále Rizman svůj vztah s Čaputovou na dotaz serveru Topky.sk.

Jak portál dále uvedl pro slovenský portál, Čaputová se s Rizmanem znají více než deset let. Čaputová s v minulosti angažovala v boji proti vybudování skládky v západoslovenském Pezinku a lidé z Greenpeace ji v tom podporovali. Právě tam došlo k jejich prvnímu kontaktu. Následně se stal Rizman tiskovým mluvčím občanského sdružení Via Iuris, v němž působila i Čaputová.

Na této pozici byl v roce 2017 dokonce vyhlášen tiskovým mluvčím roku Slovenska. Poté, co byla Čaputová zvolena do čela státu, patřil Rizman k jejím poradcům. Od letošního března ale změnil působiště. Nyní je součástí poradního sboru nově zvoleného místopředsedy parlamentu Juraje Šeligy, jenž patří k hlavním tvářím strany Za ľudí založené bývalým prezidentem Andrejem Kiskou.

Server Topky.sk nastínil, že oba mají ve svém soukromí mnohé společné. Oba jsou rozvedení a z předchozích manželství mají děti – Čaputová dvě dcery ve věku 19 a 16 let a Rizman sedmiletého syna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.