Při nehodách zemřelo 14 lidí. Uplynulý víkend byl na českých silnicích nejtragičtější od začátku roku

Uplynulý víkend byl na našich silnicích suverénně nejtragičtější od začátku roku.
Uplynulý víkend byl na našich silnicích suverénně nejtragičtější od začátku roku.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 7. 2020

Černý víkend, který policie označila jako poslední tři dny, má Česko za sebou. Patřil totiž od začátku roku k těm nejtragičtějším. Na silnicích při nehodách vyhaslo celkem 14 lidských životů, z toho 5 motorkářů. V neděli v Praze zemřel při nehodě policista.

"Uplynulý víkend byl na našich silnicích suverénně nejtragičtější od začátku roku. Od pátku do neděle zemřelo při nehodách 14 lidí a spousta z nich díky mimořádné neohleduplnosti a bezohlednosti řidičů. Nejohroženější skupinou jsou tradičně motorkáři, těch zemřelo 5," uvedla ke smutné statistice policie na svém Twitteru.

Nejvíce lidí zemřelo v pátek, šlo celkem o šest lidí. V sobotu zemřeli tři lidé a v neděli pět. Další smrtelná nehoda se stala v pondělí ráno na Kolínsku, což je bohužel 15 oběť dopravních nehod.

Hasiči častěji vyjížděli k motocyklistům

O tom, že uplynulý víkend museli u několika dopravních nehod zasahovad i hasiči, vyplývá z jejich vyjádření. „Hasiči během prodlouženého víkendu vyjíždí mnohem častěji k dopravním nehodám motocyklů. Buďte na cestách opatrní,“ vzkázali přes sociální síť.

V neděli odpoledne zemřel v Praze při dopravní nehodě policista. Do služebního vozu hlídky zezadu narazila podle policie opilá a zdrogovaná žena, která vyvázla z nehody bez zranění. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.