Při pohledu na její tělo se zrychluje tep: Nikol Leitgeb se pochlubila žhavou postavou v odvážném body. Ukázala i syna, který před časem bojoval o život

Nikol Leitgeb
Nikol Leitgeb
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 2. 2022

Herečka Nikol Leitgeb (35) se pochlubila hodně žhavým snímkem se svým roztomilým synem, kterému říká Mauglí. Kromě toho si při pohledu na snímek nelze nevšimnout také její perfektní postavy, kterou dala na odiv v téměř nepatrném body tělové barvy. "Dneska jsme se s Mauglím trochu odvázali," okomentovala fotografii herečka, která před zhruba pěti měsíci zažila chvíle, které nechce zažít žádný rodič. Její druhorozený syn Tobias přestal dýchat a byl v ohrožení života. Pro ŽivotvČesku.cz tehdy promluvila mluvčí záchranářů.

Syn herečky Nikol Leitgeb se sice jmenuje Tobias, rodiče mu ale ihned po narození dali roztomilou přezdívku Mauglí, a to kvůli jeho bujné kštici, se kterou přišel na svět. Chlapec se narodil loni v červnu, a to ve stejný den, kdy porodila dceru jménem Stella blízká kamarádka herečky - zpěvačka Martina Pártlová (42).

Na otázku redakce ŽivotvČesku.cz, jak se jim podařilo sladit porod, odpověděla tehdy zpěvačka s humorem. "Sladění porodu? Řekla bych, že spíše se nám povedlo s Nikol sladit početí. Já totiž měla plánovaného císaře."

Nyní sedmiměsíční Tobias zapózoval s maminkou na roztomilé fotografii, kde se směje od ucha k uchu a předvádí, jak pěkně roste. Oproti tomu Nikol Leitgeb předvedla, že ani ne rok po porodu je možné mít luxusní figuru, na které jako by dvě těhotenství snad ani nebyla znát. Z předchozího vztahu má totiž ještě syna Mathiase (4).

Hereččin manžel Petr Leitgeb, který pracuje jako manažer, tak musí být právem pyšný, jakou má doma krasavici. Stačilo přitom jen málo a ke svatbě nemuselo dojít. Nikol se totiž vdávala ve vysokém stupni těhotenství. "Stihli jsme to," napsala tehdy herečka na sociální sítě s humorem sobě vlastním.

Oba pyšní rodiče mají v paměti také den, kdy v loňském září malý Tobias přestal znenadání dýchat. Děsivá situace nastala chvíli poté, co byl uložen ke spánku. Monitor dechu pak spustil alarm. "Po třech minutách, co ho dal Péťa do postýlky, zapnul monitor a odešel, se monitor rozhoukal a malý už byl bílý a nedýchal," popsala tehdy herečka, co se přesně stalo. Nezapomněla pak upozornit své fanoušky na Instagramu, jak moc je důležitý monitor dechu. “Člověk si říká, že se mu to nestane, ale ono se to normálně děje celkem často a monitor vám opravdu zachrání dítě," zdůraznila Nikol Leitgeb.

Proč k takovým věcem u dětí dochází, popsala pro ŽivotvČesku.cz mluvčí zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. "Ta příčina, proč se to děje, se neví. Proč se stane tohle miminku, které je jinak zdravé, nikdo bohužel neví. Jmenuje se to syndrom náhlého úmrtí novorozence, zastaví se mu dech a srdce a je to kritický stav, který se okamžitě musí řešit. Když rodiče nemají monitor dechu a to dítě u sebe nemají v momentě, kdy se to stane a neposkytne se mu pomoc, tak zemře," vysvětlila Jana Poštová pro ŽivotvČesku.cz, která i poradila, jak se v takové situaci mají rodiče zachovat.

"První pomoc záleží na situaci. Když je to odhalené včas, proto se pořizují monitory, může rodič zareagovat - ověřit, že je dítě skutečně v bezvědomí a nedýchá. Pokud to tak je, je nutné volat záchranku a začít resuscitovat. U dětí se vždy zahajuje pěti umělými vdechy, u malých miminek se dělají do nosu i pusy najednou. Potom se zkontroluje, zda se zvedá hrudníček. Pokud dítě nedýchá, tak se kombinuje stlačování hrudníku a dýchání," dodala pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.