Při stavbě sídla v Podkozí chtěl Petr Kellner pozemky sousedů. Neprodáme to, slyšel

Kolem sídla Petra Kellnera jsou rozsáhlé pozemky
Kolem sídla Petra Kellnera jsou rozsáhlé pozemky
Foto: Profimedia.cz

Řádný hospodář, který se snažil o to, aby dobře vypadaly nejen jeho nemovitosti ale i věci obecní. Tak na zesnulého podnikatele vzpomínají lidé v Podkozí na Berounsku, kde miliardář vybudoval své sídlo. "Když jsme loni stavěli novou budovu školy, tak nám jeho nadace poskytla dar 750 tisíc korun. Mrzí nás, že to takto dopadlo. Člověk neví dne ani hodiny," uvedl pro ŽivotvČesku.cz starosta obce Svárov. Přesto i Petr Kellner narazil při získávání pozemků na lidi, kteří ho odmítli.

"Když jsme loni stavěli novou budovu pro druhý stupeň základní školy, tak nám Nadace manželů Kellnerových poskytla dar 750 tisíc korun. Za to jsme pořídili počítačovou učebnu a interaktivní tabule. Máme Spolek svárovského zvonu, který dělá nyní opravu střechy v kostele, ale také pořádáme koncerty a výstavy. Na spolek nám Kellner dával každý rok 50 tisíc korun. Bylo vidět, že je to řádný hospodář, o své majetky se staral vzorně, ale staral se dobře i o obecní věci. Když viděl, že něco není zcela uklizeného, tak to nechal uklidit. Mrzí nás, že to takto dopadlo. Člověk neví dne ani hodiny," řekl pro ŽivotvČesku.cz starosta Svárova Ivan Zetek. Právě pod Svárov oficiálně patří velké sídlo, které nechal Kellner v Podkozí na Berounsku postavit.

Sídlo podnikatele, který tragicky zahynul o víkendu na Aljašce, chrání vysoká břidlicová zeď a bezpečnostní kamery. Součástí rozsáhlého komplexu je i byt správce nemovitosti. Na třicetihektarovém pozemku se vyjímá sídlo, jehož součástí je jednopodlažní vila zapuštěná do okolního terénu. Nechybí ani technické zázemí. Objekt se zatravněnou sedlovou střechou ladí s tamější krajinou. Dům je obložený přírodním kamenem a částečně prosklený. Součástí nemovitosti je krytá jezdecká hala a stáj pro deset koní.

Petr Kellner vždy dbal o to, aby jeho rodina měla co nejvíce soukromí. Pozemky v Podkozí postupně nakupoval od starousedlíků. Ne vždy byl ale úspěšný. Narazil i na lidi, kteří mu řekli, že jejich nemovitosti na prodej zkráka nejsou a nebudou.

"Byl tam zájem o odkoupení projevený přes jeho lidi. Tehdy jsme s tím nesouhlasili a ani teď to není na pořadu dne. Dotaz byl ale, pokud si vzpomínám, vznesený velmi korektně," uvedl před rokem a půl pro web Hlídacipes.org Pravoslav Kukačka. Miliardář se ucházel o chátrající domek Kukačkovy manželky Jarmily. Důvodem zřejmě bylo to, že od tohoto domku je dobře vidět na Kellnerovo sídlo. Miliardář ale nepochodil a na koupi domku už dál netlačil.

Další pozemky, o které podnikatel projevil zájem, patří dvěma ženám. Rekreační chatu o rozměru 26 metrů čtverečních s pozemkem 550 metrů čtverečních odmítla prodat paní Olga. Kellnerovi se nepodařilo dohodnout ani s paní Jolanou, které patří rodinný dům v sousedství.

"Petr Kellner už před lety vyslal jednoho svého manažera, aby s majitelkou sousedního pozemku a domu dojednal jejich odkup. Ten ale na paní nastoupil drsně, po »manažersku«, jenže majitelka si to nenechala líbit a vyrazila ho. Pak, pokud vím, vyrazil Kellner toho manažera. A paní v sousedství zůstává dodnes," sdělil zdroj webu Hlídacipes.org.

V Podkozí stál původně na třicetihektarovém pozemku statek U Skrčených, stará hospoda a další stavby. O stavbu Kellnerova sídla se zasloužil architekt Jakub Cigler.

Vlastní bydlení může být splněným snem. Herečka Andrea Růžičková (36), známá jako lékařka ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.